Bilgi Zamanı

Android Cihazlar İçin Google’dan Jibe Adlı Platform

Android Cihazlar İçin Google’dan Jibe Adlı Platform
26 Şubat 2016 - 1:56 'de eklendi ve 734 kez görüntülendi.

Google tarafından geliştirilen ve geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılan Jibe adlı platformun, Android cihazlar için çıkması bekleniyor. Jibe adlı bu platform, birçok mesajlaşma programını geçecek gibi görünüyor. Peki Jibe adlı bu platform ne işe yarıyor? Diğer mesajlaşma programlarından farkı ne olacak? Bu ve buna benzer soruların yanıtları ile Jibe isimli platform hakkında çok daha fazla bilgiye, sizin için hazırlamış olduğumuz bu haber aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

 

Başta WhatsApp olmak üzere diğer mesajlaşma platformlarını geçeceği tahmin edilen Jibe adlı platform, Android cihazlara kurulu olarak geleceğinden temel mesajlaşma platformu olarak kabul edilecek. Birçok insan kısa mesaj servisi olarak bilinen SMS’i kullanmamaya bir kaç yıl önceden zaten başlamıştı. Jibe adlı platformun gelmesi ile bu durum tamamen ortadan kalkacak gibi görünüyor. Sosyal medya tarafından sunulan platformların, SMS programına göre daha çok işlevsel olduğu belirtiliyor. Bu durumda insanlar sosyal medya tarafından sunulan platformları daha çok tercih ediyor. Google, Jibe adlı platform ile Rich Communications Servis’e uygun bir mesajlaşma platformu ortaya koyuyor.

Jibe adlı platform ile insanlar aralarında mesajlaşırken aynı zamanda fotoğraf ya da video gönderimi yapabilecek. Bunun yanı sıra grup konuşmaları yapmak da mümkün olacak. Yani Jibe adlı platform için WhatsApp adlı platformun telefonun kendisinde zaten var olduğu bir program gibi düşünebilirsiniz. Jibe adlı platform Android cihaz kullananlara özel olacak. Jibe adı verilmiş olan bu platform, Apple’ın da iPhone kullanıcıları için sunduğu iMessage programına benziyor.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER