Bilgi Zamanı

Anasına Bak Kızını Al Kenarına Bak Bezini Al İle İlgili Kompozisyon

Anasına Bak Kızını Al Kenarına Bak Bezini Al İle İlgili Kompozisyon
17 Mayıs 2014 - 17:47 'de eklendi ve 852 kez görüntülendi.

Anasına Bak Kızını Al Kenarına Bak Bezini Al İle İlgili Kompozisyon, bu yazımızda Anasına Bak Kızını Al Kenarına Bak Bezini Al atasözünün anlamı hakkında yazı paylaşıyoruz.

İnsan yaşamında ailenin önemi büyüktür. Aile ilk gelişimin başladığı ve eğitimin ilk başladığı yerdir. Çocuklar ailede eğitilir ve dolayısıyla anne babanın davranışlarından etkilenir. Bu nedenle küçük yaşlardan itibaren anne babanın çocuklar üzerinde daha eğitici olması gereklidir.

Özellikle kızlar annelerinden daha fazla etkilenirler. Çünkü çevrelerinde ona benzeyen ve onun örnek alacağı tek kişi anneleridir. Dolayısıyla küçük yaşlardan itibaren annenin davranışlarından konuşmasına, giyiminden başkalarıyla olan konuşmalarına kadar pek çok şeyden etkilenir. İleride yaşı büyüdüğü zaman kişilik özellikleri bakımından en fazla annesine benzediği fark edilecektir. Bu nedenle evlenmek istenen kızın annesine bakarak da kızın gerçek özelliklerini fark etmek mümkündür. Annenin davranışlarına göre kızı şekilleneceği için annesine bakarak da kızı  hakkında bilgi sahibi olunabilir.

kadin

Anasına Bak Kızını Al Kenarına Bak Bezini Al İle İlgili Kompozisyon Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER