Bilgi Zamanı

Anallar Nedir Kısaca

Anallar Nedir Kısaca
07 Şubat 2015 - 15:33 'de eklendi ve 1111 kez görüntülendi.

Anallar nedir anallar ne demek konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Hititler, Anadolu’da kurulan uygarlıklardan birisidir. Hititler, Göktanrı inancına sahip bir uygarlıktı bu nedenle öldükten sonra yaptıkları ticaret ve sosyal hayatta yaptıkları konusunda tanrıya hesap vereceklerini düşünürlerdi. Bu nedenle Hiti uygarlığı, Anal denilen yıllıklar yapmışlardır.

Hitit uygarlığı, öldüklerinden sonra hesap vereceklerine inandıkları için Anal denilen tarafsız yıllıkları yazarlardır ve Hitit uygarlığı, bu yıllıklara haklı oldukları konuları da haksız oldukları konuları da tarafsız şekilde kaleme alırlardı.

Hitit uygarlığı, anal denilen yıllıklara ayrıca eski krallarının hayatlarını yazarlardı ve böylece Hitit uygarlığı, ilk tarih yazıcılığına öncülük etmişlerdir.

Yani kısacası Hitit uygarlığı Anal denilen yıllıklara hem yaptıkları her şeyi tarafsızca yazmışlardır hem de bu yıllıklara eski kralların hayatlarını yazmışlardır ve bu işlemleri tarafsız olarak kaleme almışlardır.

Anallar Nedir Kısaca Anallar Ne Demek Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER