Bilgi Zamanı

Ampul Hayatımızı Nasıl Değiştirdi

Ampul Hayatımızı Nasıl Değiştirdi
14 Mart 2015 - 12:16 'de eklendi ve 688 kez görüntülendi.

Ampul hayatımızı nasıl değiştirir, ampul hayatımızı nasıl etkiledi konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Ampulü Edison icat etmiştir ve Edison’un ampulü icat etmesiyle birlikte hayatımızda bir çok değişiklik ve ilerleme de olmuştur. Öncelikle Edison’un ampulü icat etmesi ile birlikte gecelerimiz aydınlatılmıştır ve günden kullandığımız saat daha da artmıştır. Yani şöyle ki; eğer ampul Edison tarafından icat edilmeseydi misafirlerimiz akşamları geç saatlere kadar oturamazlardı ya da arkadaşlarımızla, akrabalarımızla sohbet edemezdi ya da diğer bir açıdan bakarsak ders çalışamaz ve kitap okuyamazdık. Kısacası bütün işlerimizi gündüz yapmak zorunda kalırdık yani güneş batmadan tüm işlerimizi halletmiş olmak durumunda kalırdık.

Ampulün icat edilmesiyle birlikte fabrikalar da gece boyunca üretim yapmaya başlamışlardır. Eğer ampul olmasaydı fabrikalar da gece üretim yapamazlardı ve böylece üretim miktarı talebe göre yetersiz kalırdı.

Ampulün bize diğer bir faydası ise ulaşımda olmaktadır. Yani arabaların önlerinde bulunan ampuller geceleri yolu bize göstermektedir. Bu sayede de geceleri de ulaşım sağlanabilmektedir.

Eğer Edison ampulü icat etmemiş olsaydı televizyon, bilgisayar gibi teknolojik ürünler de üretilemezdi ve biz de bu tür araçları kullanamazdık.

Ampul Hayatımızı Nasıl Değiştirdi Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER