Bilgi Zamanı

Allık Nasıl Sürülür? Yöntemleri

Allık Nasıl Sürülür? Yöntemleri
21 Aralık 2011 - 11:59 'de eklendi ve 2080 kez görüntülendi.

Yüz Şeklinize  Göre Allık Sürme Yöntemleri
Allık yüzünüzün doğal güzelliğini ortaya çıkararak makyajda kullandığınız renkleri bütünleştirir. Allığınızı doğru şekilde sürerseniz olumlu etkisini göreceksiniz. İşte allık sürmenin püf noktaları;

Allık nasıl sürülür?

Yüz tipine göre allık sürme

Önce yüz şeklinizi doğru tespit etmelisiniz. Her yüzün yapısı farklıdır. Bu nedenle her yüze uygulanması gereken makyaj da farklılık gösterir.
Kare Yüzler İçin
Öncelikle tıpkı ince yüzler gibi allığı elmacık kemiklerinizden yanaklarınıza kadar sürmelisiniz. Ardından daha ince uçlu bir allık tercih ederek hafifçe elmacık kemiklerinden şakaklara çıkarsanız yüzünüzün ifadesi yumuşayacaktır

Uzun Yüzler İçin
Allığınızı elmacık kemiklerinizden başlayarak gözlerinizin başladığı noktaya kadar yumuşakça sürün. Böylece yanaklarınız daha küçük görünecek bu da yüzünüze daha ufak bir görünüm kazandıracaktır. Eğer çeneniz de öne doğru çıkıksa yahut uzunsa çenenize de allığınızdan bir parça sürebilirsiniz. Bu çenenize daha yuvarlak ve yumuşak bir görünüm verecektir.

Yuvarlak Yüzler İçin
Allığınızı elmacık kemiklerinden şakaklara doğru sürmelisiniz. Böylece yüzünüz olduğundan daha uzun gözükecektir. Bu da size yüzünüze daha ince bir görünüm kazandırır.

İnce Yüzler İçin

Allığınızı elmacık kemiklerinden yanağınızın ortasına kadar sürerseniz yüzünüz daha yuvarlak görünecektir. Böylece daha yumuşak hatlara sahip olursunuz.

Allık Sürme, Allık Nasıl Sürülür? Allık sürme teknikleri yolları

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER