Bilgi Zamanı

Alerjiniz Varsa Bu Bitkiler Size Çare Olabilir

Alerjiniz Varsa Bu Bitkiler Size Çare Olabilir
01 Mart 2016 - 0:04 'de eklendi ve 1095 kez görüntülendi.

Alerjiye sebep olan birçok etken bulunmak ile birlikte, bazen küçük bir sebepten ortaya çıkan alerji büyük sıkıntılara yol açabilmektedir. Bu oluşan alerjilerin hepsinin geçmesi ya da azalması için illa ki ilaç kullanmanıza gerek yoktur. Peki alerjileriniz mevcut ve ilaç da kullanmak istemiyorsanız bu durumda ne yapmak gerekir? Bu ve buna benzer alerjiye dair sorularınızı yanıtlamak ve daha fazlası hakkında sizi bilgilendirmek amacıyla bu yazımızı yazmaktayız.

Alerji sıkıntısını yaşayan kişiler, bu alerjik durumlardan kurtulmak için bazı bitkileri kullanabilirler. Tabi ki bahsedeceğimiz bitkilerin sizin üzerinizde alerjiyi artıracak bir etkiye sahip olmadığından emin olmanız gerekir. Çünkü fayda sağlayacağım derken zarar görmek hiç hoş olmayacaktır. Bu yüzden bu bahsedeceğimiz bitkilerden yararlanmadan önce bir doktora danışarak onay almanızda fayda vardır.

Bahsettiğimiz bitkilerin başında anti alerjik özelliğe sahip olan ve iltihap sökücü olarak adlandırılan ısırgan otu gelmektedir.

Veba otu ise toz akarı alerjisi ya da mevsimsel saman nezlesine yakalandıysan size iyi gelecektir. Fakat riskli bir bitki olmasından dolayı doktora danışılması gerektiği tavsiye edilir.

Okaliptüs, solunum yollarına iyi geldiğinden dolayı yararı çok fazladır.

Meyan Kökü, içinde bulundurduğu glisirizin maddesi ile solunum yolları ile midede mukusu azaltmaya yardımcı olur.

Gümüşdüğme ve Orageno da alerjiye iyi gelen diğer bitkilerdir. Fakat bu bitkiler kullanılmadan önce ilk önce bir doktor tarafından onaylanması gereklidir.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER