Gündeme Farklı Bakış - 2013 Mersin

-
Sponsorlu bağlantılar
Sponsorlu bağlantılar

6 ilde okullar yarın da tatil edildiTürkiye’nin birçok yerinde yoğun kar yağışı devam ederken , Aksaray ilinde yer alan öğrenciler ve veliler okulların 10 Şubat 2014 Cuma günü tatil olup olmadığını merak ediyorlar. Aksaray için kar tatili haberlerini bu sayfadan takip edebilirsiniz …

Aksaray’da Şimdilik Tatil haberi Yok Olduğunda Bu Sayfada Yer Alacak ….

Yurdu etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle eğitime verilen bir günlükara bazı illerde uzatıldı.

Adana

Adana’nın Tufanbeyli ilçesinde kar yağışı nedeniyle yarın için okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Tufanbeyli ilçesinde bugün sabah saatlerinde başlayan ve etkili olan kar yağışı günlük yaşamıolumsuz etkiliyor. İlçe merkezinde kar kalınlığının 20 santimetreye, yüksek yerlerde ise 50 santimetreye kadar ulaştığı belirtildi.

Kar yağışı nedeniyle ilçeye bağlı 29 köy yolu ulaşıma kapandı.

Yoğun kar yağışı nedeniyle ilçede yarın eğitime bir gün süreyle ara verildiği bildirildi.

Samsun

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, kar yağışının etkiliolduğu, Asarcık ve Havza ilçeleri ile Kavak ilçesine bağlı Emirli, Karayusuflu, Mahmutbeyli, Akbelen, Gödekdemir köylerindeki okullarda yarın, Ladik ilçesindeki okullarda ise, yarın ve Çarşamba günü eğitime ara verildiği bildirildi.

Ordu

Ordu Valisi Orhan Düzgün, yaptığı açıklamada, il genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle 14 ilçede okullarda eğitime bugün ve yarın ara verildiğini söyledi.

Kentin özellikle yüksek kesimlerinde kar yağışının etkisini sürdürdüğünü ifade eden Vali Düzgün ”Kapanan 301 köy yolunun tekrar ulaşıma açılaması için İlÖzel İdaresi ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Zor durumda bulunan 10 köyümüzün yolu ise ekiplerimiz tarafından açıldı. Ancak diğer köy yollarımızı tekrar ulaşıma açmak için kar yağışının durmasını bekliyoruz. Sahil kesimini ayrı tutarsak genel anlamda şuan için 40 santim kar kalınlığı oluştuğunu söyleyebiliriz” diye konuştu.

Vali Düzgün, kar yağışı nedeniyle 19 ilçeden 14’ünde okullarda eğitime bugün ve yarın ara verildiğini belirtti ve ”Mesudiye, Gölköy, Gürgentepe, Kabadüz, Aybastı, Kumru, Çamaş, Çaybaşı, Ulubey, Çatalpınar, Kabataş ve İkizce ilçelerimizde okullarda eğitime bugün ve yarın, Akkuş, İkizce ve Korgan ilçelerinde ise bugün, yarın ve çarşamba günü eğitime ara verildi” dedi.

Çorum

Çorum’da etkili olan kar yağışı nedeniyle merkeze bağlı bazı okullarda eğitimeverilen 1 günlük ara 2 güne çıkarıldı.

Çorum Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının etkisini sürdürdüğü belirtildi.

Açıklamada, il merkezi dışındaki bütün okulların yarın da tatil olduğu aktarıldı.

Giresun

Giresun’da da, kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerdeki okullar tatil edildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre, yörede dün özellikle yüksek kesimlerde etkisini gösteren kar yağışı dolayısıyla Bulancak, Dereli ve Tirebolu ilçelerindeki köy okulları ve taşımalı sistemde eğitim veren okullarda, Çanakçı,Doğankent, Güce ve Yağlıdere ilçelerinin tamamındaki okullarda yarın, Şebinkarahisar ilçesinde ise yarın ve çarşamba günü eğitime ara verildi.

Yetkililer, kar nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı ve karla mücadele çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

Zonguldak

Zonguldak’ta etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezinde yarın eğitime bir gün süreyle ara verildi.

Zonguldak Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının ulaşımı olumsuz etkilemesinden dolayı il merkezi, bağlı belde ve köylerdeki okul öncesieğitim kurumları, ilköğretim okulları, orta öğretim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitime yarın da ara verilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.

 

Aksaray Kar Tatili Var mı 10 Şubat 2014 , Aksaray Okullara Kar Tatili Olacak mı Devam Ediyor mu 10.02.2014 , Aksaray Eğitime Kar Engeli 10 Şubat , Aksaray Okullara Kar Tatili Verildi mi Verilecek Verildi10 Şubat 2014 Cuma

Kategori: Yaşam

15 Yorum Yapılmış.

 1. yusuf diyor ki:

  aksaray da okullar tetilm iya

 2. esma diyor ki:

  aksaray da okullar tatilmi

 3. esra diyor ki:

  tatil olur inşallah

 4. elif diyor ki:

  oh ne güzel tatil olmuş

 5. yasemin diyor ki:

  SİVAS

  Sivas’ta etkili olan kar yağışı nedeniyle kent genelinde eğitime 2 gün ara verildi.

  Sivas Valisi Ali Kolat, yoğun kar yağışının etkisini sürdürdüğünü belirterek, bu nedenle şehir genelinde 2 gün süreyle eğitime ara verildiğini bildirdi.

  Vali Kolat, kapanan yolların ulaşıma açılması için de ekiplerin çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirtti.

 6. furkan diyor ki:

  YA YARIN AKSARAYDA OKLLAR TATİLMİ değilmi BİLEN KAYNAĞINI DA VERSİN LÜTFEENNNNNNNNNNNNNN

 7. Öznur diyor ki:

  keşke hiç tatil olmasa kızları dövemiyom dermişim

 8. Öznur diyor ki:

  keşke hiç tatil olmasa kızlarla dedi kodu yapamıyoz :(((((

 9. beyza diyor ki:

  yarın aksarayda okullar tatilmi ?


Facebook FriendFeed Twitter RSS Beslemesi

Mersin 2013-2014 |

Copyright © 2012 Bilgi Zamanı
sitemap Reklam Gizlilik Politikası