Bilgi Zamanı

Akıllı Telefonun Yavaşlamasının Sebebi Nedir

Akıllı Telefonun Yavaşlamasının Sebebi Nedir
23 Haziran 2014 - 20:20 'de eklendi ve 657 kez görüntülendi.

Akıllı Telefonun Yavaşlaması Nasıl Engellenir, Akıllı Telefonun Yavaşlamasının Sebebi Nedir

Akıllı telefonlar hepimizin vazgeçilmezleri arasında. Ancak bu telefonlara yüklenen gereksiz uygulamalar hem telefonun hafızasını dolduruyor hem de pilinizin çabuk bitmesine sebep oluyor. Bu nedenle akıllı telefonlara gereksiz olan uygulamaları indirmekten sakınmak gerekiyor.

Akıllı telefonları aldığınızda öncelikle içerisindeki uygulamaları incelemelisiniz. Çünkü üretici firma kullanılmayacak olsa bile bazı programları kendiliğinden telefona yüklüyor ve bu uygulamalar telefonunuzun yavaşlamasına sebep oluyor. Telefonunuz çalışırken arka planda çalışan uygulamalar telefonunuzun yavaşlamasına sebep oluyor. Bu durumda telefonunuz bu uygulamalardan root (kendi kendini kontrol eden) ile korunmuyorsa telefonunuzu kullanırken sorun yaşayabilirsiniz.

Telefonunuzda en çok yer kaplayan uygulamaların başında oyunlar gelmektedir. Bu durumda kullanılmayan oyunları telefondan silmek gerekiyor. Ayrıca antivürüs uygulamaları da çok yer kaplayan uygulamalar arasında. Ama bu da yanlış bir uygulama çünkü Android açık kaynak kodlu Linux tabanlı bir işletim sistemi olduğundan zaten bu telefonlara virüs bulaşmıyor.

Akıllı telefonlarda zaten bir kamera bulunduğundan bu telefonlara ayrıca kamera yüklemek de gerekmiyor. Ana ekranda kullanılan bir çok widget ise görüntüyü renklendirse de arka planda da alışarak RAM’i dolduruyor ve pilinizin azalmasına sebep oluyor.

Android telefonlarda kullanılmayan programları devre dışı bırakmak için Android 4.0 Ice Cream Sandwich sürümünden yaralanabilirsiniz. Aynı şekilde Titanium Backup uygulamasını kullanarak da bu durumdan kurtulmak mümkün. Bu durumda gereksiz uygulamalar uykuya alınabiliyor.

Akıllı Telefonlar Neden Yavaşlar Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER