12:15 am - Çarşamba Eylül 3, 2014
Sponsorlu bağlantılar

Aile İçi İletişim

Cumartesi, 18 Ocak 2014, 21:41 | Genel | 0 Yorum
by tayyar
Sponsorlu bağlantılar

Aile içi iletişim nedir? Aile içi iletişim nasıl olmalıdır? Aile içi iletişimin önemi hakkında kısa yazı.

Aile içinde sağlıklı bir iletişimin olması yaşanılan sorunların birlikte atlatılması hususunda oldukça önemlidir. Ancak şunu ifade etmeliyiz ki aile içi iletişimi güçlü olmayan bir aileden çıkan kişiler ileride kendini iyi ifade edemez diye bir kural yoktur. Aile içi iletişimde önemli olan ailedeki huzur ortamının sağlanmasıdır. Huzur ortamının sağlanmasıyla birlikte kişiler birbirlerine güven duyar ve bu durum iş hayatlarına olumlu etki eder.

Çocukların ilk eğitimi aile ortamında başlar. Yani bir çocuk ilk öğrendiklerini anne ve babasından öğrenir. Bu yüzden kişinin çocukluk döneminde aile içi iletişim ortamının güçlü olması ileride çocuğun daha başarılı olmasını sağlamaktadır. Eğer çocuk aile ortamında gerekli iletişimi edinemezse mutluluğu bulamaz. Bu yüzden mutluluğu dışarıda arar ve evden kopar. Sırf bu nedenden dolayı her yıl yüzlerce çocuk ailesiyle kavga ediyor ve evi terk ediyor. Daha sonra alkol ve uyuşturucu bağımlılığına giden süreç başlıyor. Yanlış arkadaşlıklar çocuğu yanlış bir geleceğe yöneltiyor ve bu durum ileride toplumumuzda büyük sosyolojik sorunların yaşanmasına neden oluyor.

Etkili bir aile içi iletişim, bizleri sorunlardan koruyacaktır. Çünkü ailenin mutluluğu toplumun mutluluğu demektir. Bu yüzden aile içi iletişime toplumca değer vermeliyiz.

aile-içi-iletişim1

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

Gizlilik ve İletişim

Sitemizde hiçbir şekilde illegal içeriklere yer verilmez. 2013mersin.net sitemizle ilgili olarak telif hakkı iddiasında bulunan kişi ya da kurumlar 2013mersinnet[a]gmail.com   adresine e-posta atabilirler.

Site yazarlarımızdan kaynaklı ihlal içeren yazılar, uyarı yapıldığı sürece derhal kaldırılacaktır. Detay için tıkla >> Gizlilik Politikası