Bilgi Zamanı

Ahmet Kural Kimdir

Ahmet Kural Kimdir
08 Mart 2014 - 11:16 'de eklendi ve 835 kez görüntülendi.

Ahmet kural kimdir, ahmet kural biyografi, ahmet kural hayatı kısaca, bu yazımızda sizlere ünlü oyuncu Ahmet Kural hayatı hakkında bilgi yazısı paylaşacağız.

Son yılların ünlü tiyatro, dizi ve sinema oyuncularından Ahmet Kural, komedi dalında oynadığı oyunlarla son yıllarda yıldızı parlayan oyunculardan bir tanesi. 10 Kasım 1982’de Kütahya’da doğan Ahmet Kural babası polis olduğu için sürekli şehir değiştirmek durumunda kalmış. Kendisi doğduğunda babası Kütahya’da görevliymiş.

Oyunculuğa ilk olarak lisedeki tiyatro oyunlarına katılarak başlayan Ahmet Kural daha sonra bunu meslek haline getirmek istedi ve benzer bir alanda çalışmak için üniversiteye başladı. 2002’de Selçuk Üniversitesi Radyo ve Televizyon bölümünü bitirdi, daha sonra aynı alanda Bilkent Üniversitesi’nde yüksek lisans yaptı. Üniversitede okurken Müjdan Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi aldı. Ayrıca yine aynı zamanda Levent Kırca-Oya Başar Tiyatrosu’nda oyunlarda sahne aldı.

İlk televizyon dizisi Fikrimin İnce Gülü’nde Savaş karakterini canlandırdı. Bu sayede kitlelerce tanınmaya başladı ve bu yıldan sonra hızlı bir yükselişe geçti. Partneri Murat Cemcir ile oynadığı Çalgı Çengi filmi büyük yankı uyandırdı ve ikincisi de çekildi. Daha sonra oynadıkları İşler Güçler dizisiyle Düğün Dernek filmleri de Türkiye’de büyük izlenme oranlarına ulaşmayı başarmıştır. Ahmet Kural 173 cm boyunda ve 73 kg ağırlığındadır.

indir (2)

Ahmet Kural Hayatı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER