Bilgi Zamanı

Adıma Kayıtlı Telefonlar Hat Var mı Sorgulama

Adıma Kayıtlı Telefonlar Hat Var mı Sorgulama
07 Kasım 2013 - 16:39 'de eklendi ve 1854 kez görüntülendi.

Adıma kayıtlı hat var mı, adıma kayıtlı cep telefonları imei sorgulama öğren

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer, “açık hat” kullanıcılarına yönelik ayrılan sürenin 1 Ekim’de biteceğini belirterek şimdiye dek yaklaşık 2,4 milyon sorgulamanın gerçekleştirildiğini, 700 bini aşkın insanın hatlarını kendi üzerine aldıklarını veya kendi üzerinde gibi algılanan hattı başkasına devrettiğini ekledi.
Tayfun Acarer, açıklamasında ”mobil telefon hattını kullanan ile üzerine kayıtlı olan kişilerin farklı olması” diye belirtilen ”açık hat” kullanıcıları için 1 Ekim 2014 tarihli yeni düzenleme hakkında bir yıllık sürenin bitmek üzere olduğunu belirtti.

adıma kayıtlı telefonlar

Adıma kayıtlı telefonlar, adıma kaç tane hat var BTK sorgulama sitesi

Yeni düzenlemenin, daha çok kontörlü hatlar adına önemini belirten Acarer: “Bu hatların oranı toplam abone sayısı içinde yüzde 60 civarında. Yani her 100 mobil abonenin 60′ı kontörlü hat kullanıyor. Bu, son zamanlarda faturalı hatlara geçiş şeklinde değişmeye başladı ama yine de yarısından çoğu ön ödemeli.” diye konuştu.

Adıma Kayıtlı Kaç Tane Hat Var Sorgulamak İçin Tıklayın

Açık hat probleminin uzun bir zamandır var olduğunu belirten Acarer, birçok insanın başkasının üzerine alınmış hatları kullandığını ekledi. Bu durumun sıkıntıya sebep olmayacağı gibi kötü niyetli bireylerin de kullanabileceğini söyleyen Acarer, kullanıcılar için, 1 Ekim’e dek üzerlerine kayıtlı başka bir hat olup olmadığından emin olsunlar dedi.

Birtakım telefon bayileri, hat açtırmak için gereken kimlik bilgisi ve belgelerini aldıkları kişilerin adına kendileri habersiz şekilde birden çok hat açabiliyor. Bu kişilerin bilgisi dışındaki hatlar, bazı insanlar tarafından kötü niyetli kullanılabiliyor.
Vatandaşlar, bu hatlardan hat ile bağlantılı bir sıkıntı olduğunda haberdar olabiliyor, adına kayıtlı belirtilen hattan haberdar olmayan vatandaşa, bu hat adına yapılmış olan borçtan ötürü haciz işlemi uygulanabiliyor.

Açık hatlar, legal telefon dinlemelerini önlemek amacıyla suç örgütlerince de saklı şekilde açılabiliyor ve adına hat bulunduğundan habersiz vatandaşlara zorluklar yaşatabiliyor.

Adıma Kayıtlı Telefonlar ve Hatlar Konusunda Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER