Bilgi Zamanı

Adalet Bakanlığı Personel ( Memur ) Alımı 2012

Adalet Bakanlığı Personel ( Memur ) Alımı 2012
31 Aralık 2011 - 6:45 'de eklendi ve 2917 kez görüntülendi.

Adalet Bakanlığı 11 bin personel alacakAdalet Bakanı Sadullah Ergin, 2014 yılının şubat ve mart aylarında 11 bin civarındayeni personel alımı yapacaklarını, bunların yarısının cezaevleri için, yarısının ise adliyelerde istihdam edileceğini açıkladı.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, “Uludere’de 35 kişinin ölümü” olayıyla ilgili “Hadisenin idari ve adli soruşturması devam ediyor. Çok üzgünüz. Hepimizi kahreden bir hadise” değerlendirmesinde bulundu. Ergin, AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Doğan Kubat’ın kanun teklifini ise “Tutuklu ve hükümlülerin avukat görüşmeleri dava konusuyla ilgili olmalı.Görüşmelere ilişkin farklı bulgular olursa tedbir alınması doğal bir sonuçtur” sözleriyle değerlendirdi.

Ergin, Yargıtay Başkanı Nazım Kaynak ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Erbil’i ziyaretinin ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Ergin, gazetecilerin “Uludere’de 35 kişinin ölmesiyle” sonuçlanan olayla ilgili “Kahredici bir hadise olduğu gerçek. Olayın tüm tarafları üzüntü içinde. Hadisenin idari ve adli soruşturması devam ediyor. Bir daha bunun gibi olayların yaşanmaması için alınması gereken dersler çıkarılacaktır. Çok üzgünüz. Hepimizi kahreden bir hadise” değerlendirmesinde bulundu.

-AVUKAT GÖRÜŞMELERİ DAVA KONUSUYLA İLGİLİ OLMALI-

AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Doğan Kubat’ın “terör suçundan yatan tutuklu ve hükümlülerin görüşmelerinde terörü yönlendirdiklerinin tespit edilmesi halinde, avukatlarıyla 6 ay görüş yasağı getirilmesi” şeklindeki kanun teklifinin anımsatılması üzerine Ergin, “Tutuklu ve hükümlülerin avukat görüşmeleri dava konusuyla ilgili olmalı. Görüşmelere ilişkin farklı bulgular olursa tedbir alınması doğal bir sonuçtur” dedi. Ceza infaz sisteminin rehabilitesi için sürekli çalışmalar yapıldığını, bu durumun bir süreç olduğunu ve sürecin devam ettiğini kaydeden Ergin, tutuklu ve hükümlülerin, birinci derece yakınlarının vefatları durumunda izinli olarak dışarı çıkabildiklerini, bu durumu geliştirerek hayati tehlikesi bulunan yakınlarını hastanede ziyaret etmeleri yönünde mevzuat değişikliğini de yapmayı arzu ettiklerini, bu yöndeki tekliflerin isabetli olduğunu kaydetti.

-2014 YILINDA 11 BİN PERSONEL ALINACAK-

Adalet Bakanı Ergin, tutuklu ve hükümlü sayısına ilişkin sorular üzerine, şu anda cezaevinde kalanların yüzde 28,4’ünün tutuklu, geriye kalan kısmının ise hükümlü olduğunu açıkladı. Yüzde 28’in dünya ortalamalarından daha iyi bir rakam olduğunu, bu rakamı hükümlü lehine daha da iyi bir noktaya getirmeyi amaçladıklarını ifade eden Ergin, yargıyı hızlandıracak üçüncü mevzuat paketinin hazırlandığını, çalışmalar bittiğinde Meclise getirmeyi amaçladıklarını kaydetti. 2009 sonbaharında başlayan Yargı Reformu Strateji Belgesi’ne dayalı çalışmaların meyvelerinin ortaya çıktığını söyleyen Bakan Ergin, önümüzdeki süreçte bunun pozitif sonuçlarının daha büyük ölçüde alınmaya başlanacağını belirterek, 2014 yılında yargının öteden beri gelen sorunlarının minimize edilmesini istediğini kaydetti. Ergin, 2006, 2007, 2008 yıllarında tutuklu oranının hükümlü oranından fazla olduğunu, 2001’in bu oranının en fazla yaşandığı yıl olarak kayıtlara geçtiğini belirtti. 2014 yılının şubat ve mart aylarında 11 bin civarında yeni personel alımı yapacaklarını, bunların yarısının cezaevleri için, yarısının ise adliyelerde görevlendirileceğini belirten Ergin, “Güven veren adaleti yakalamak, bunu kurumsal hale getirmek için planlı çalışmalarımız adım adım devam ediyor” değerlendirmesinde bulundu.

Adalet bakanlığı 11 bin personel alımı şubat mart 2014 , adalet bakanlığı memur alımı başvuruları ve tarihleri 2014, adalet bakanlığı kaç personel memur alınacak sayısı ünvanı 2014

ANKA – 1 Ocak 2014

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 3 Yorum )

 • emre ;

  kpss şarttır arkadaşım memur olacaksın çünkü

  09 Şubat 2012 22:54
 • huseyın ;

  kımsee neden bır cevap vermıyor uzmanlık çavuşluktan kendı isteğiyle ayrılan kişiler bu haktan yararlanabılıyormu yoksa kpss sınavı da ıstenıyormu bir cevap yazıp bılgılendırırsenız sevınırım..

  07 Şubat 2012 13:24
 • ahmet ;

  şuanda uzman çavuşlukdan sözleşmesini bitirip kenfı ıstegiyle ayrılanlar hala lım yapılıyormu kpss sınavı şartmı yoksa …

  29 Ocak 2012 02:31