12:04 pm - Çarşamba Temmuz 30, 2014
Sponsorlu bağlantılar

8. Sınıf SBS Sınav Sonuçları 2013 2014

Perşembe, 12 Temmuz 2012, 10:53 | Yaşam | 48 Yorum
by admin
Sponsorlu bağlantılar

8. sınıf SBS sınav sonuçları 2013 – 2014

2014 SBS Sınav Sonuçları Açıklandı

2014 SBS Sonuçları açıklandı. Aşağıdaki ekrandan 8. sınıf 2014 SBS sonuçlarını hemen öğrenebilirsiniz.  2014 SBS sonuçları kaç puan aldığını öğren. 8. Sınıf SBS Sonuçları aşağıda açıklanmıştır. SBS sonuçlarını aşağıdan öğrendikten sonra diğer bilgileri bu sayfadan okuyabilirsiniz eokul-meb.com olarak sevgili öğrencilerimize bilgilendirme yapıyoruz. SBS Sonuçları Milli Eğitim Bakanlığının yayınladığı SBS takvimine göre 12 Temmuz 2014 tarihinde açıklanmıştır.

2014 SBS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı Tıklayın

2014 SBS Sonuçları Öğrenmek İçin Tıklayın

 

Eokul-meb.com olarak her yıl sizlere SBS sonuçları hakkında bilgiler veriyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı yoğunluk olmaması için 2014 SBS sonuçlarını bugün yani 11 Temmuz 2014 Çarşamba gecesi açıkladı.  Biz eokul sitesi olarak SBS sonuçları yine sizlere ilk olarak duyurduk.

SBS Sonuçları ve Tercihler Hakkında Önemli Bilgiler :

8. sınıf SBS ve OYP sonuçları 12 Temmuz 2014 tarihi itibariyle www.meb.gov.tr adresinde ve e-Okul veli bilgilendirme sayfalarında yayımlanmaya başlanacaktır.

Öğrencilere ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir.

OYP’ye göre yapılacak tercih ve yerleştirme işlemlerinde, geçmiş yıllara göre bazı farklı uygulamalar söz konusu olduğundan, okul müdürlerimizin, velilerimizin ve öğrencilerimize rehberlik eden diğer yetkililerin, http://oges.meb.gov.tr/ adresinde yayınlanan tercih ve yerleştirme e-kılavuzunu dikkatlice okumaları gerekmektedir. Özellikle, Tercih Listesinin bir kez düzenleneceği, daha sonra ikinci bir tercih ve/veya düzeltme işlemi yapılmayacağı, tüm yerleştirme işlemlerinin bu tercihe göre yapılacağı dikkate alınarak tercihlerin özenle ve dikkatle yapılması gerekmektedir.

Buna göre yerleştirme işlemleri için dikkat edilecek hususlar;

1)   OYP’si 196 ve üstü olup tercihte bulunan tüm öğrenciler yerleştirmeye katılabilecektir.

2)    Yerleştirme işlemleri için tercihler 01-08 Ağustos 2014 tarihleri arasında yapılacaktır.

3)    Yerleştirme işlemleri için öğrenciler en fazla 10 (on) tercih yapabileceklerdir.

4)     Elektronik ortamda tercih yapacak veliler, tercihleri http://www.meb.gov.tr, http://oges.meb.gov.tr veya https://e­okul.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan tercih listelerindeki okulların tercih kodlarına göre bireysel olarak yapacaklardır.

5)     Elektronik ortamda tercih yapamayan veliler, tercih ve yerleştirme e-kılavuzunda yer alan “Yerleştirme İşlemi Tercih Ön Çalışma Formu”nu doldurup imzalayarak okul müdürlüğüne teslim edeceklerdir. Tercihler okul müdürlüğü tarafından elektronik olarak onaylanacaktır.

6)    Tercihlerle ilgili varsa her türlü düzeltme elektronik onaylamadan önce yapılacaktır. Onaylama işlemi yapıldığı anda öğrencinin tercih işlemi tamamlanmış olacak, aksi takdirde öğrenci tercih yapmamış sayılacaktır.

 7)    Tercih ve yerleştirme ile ilgili tüm işlem ve bilgilendirmeler http://www.meb.gov.tr, http://oges.meb.gov.tr ile https://eokul.meb.gov.tr adreslerindeki veli bilgilendirme sisteminden sürekli olarak yapılacaktır.

8)      Okulların kayıt-kabul ve nakil işlemleriyle ilgili bilgiler “2014 Ortaöğretime Geçiş Sistemi Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu”nun II. bölümünde açıklanmaktadır. Tercih işlemleri için bu bölümün dikkatlice incelenmesi gerekmektedir.

9)      Tercih başvurusu sadece 1 (bir) kez yapılacağından ve başvuru işleminden sonra değiştirilemeyeceğinden, öncelik sırasına ve http://oges.meb.gov.tr ve https://e­okul.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan bir önceki yıl okul taban puanlarına dikkat edilerek yapılmalıdır.

10)    Yerleştirme işlemi yapılarak öğrencilerin asil ya da mülakat hakkı kazandıkları tercihleri belirlendikten sonra, herhangi bir tercihine yerleşen öğrencilerin yerleştikleri tercihten daha üstteki tercihleri ile herhangi bir tercihine yerleşemeyen öğrencilerin tüm tercihleri dikkate alınarak yedek yerleştirme yapılır. Yedek yerleştirme sonucunda öğrenciler en fazla 3 tercihine yedek olabilir. Yedek yerleştirme yapılacak okulların kontenjan sayıları, asil kontenjan sayısının 3 katı alınarak belirlenecektir.

11)   Yerleştirme işlemi tamamlandığında bazı öğrenciler hem asil hem yedek olarak, bazı öğrenciler sadece asil olarak ve bazı öğrenciler ise sadece yedek olarak tercihlerine yerleştirilmiş olabilirler. Bazı öğrenciler ise hiçbir tercihinde asil ya da yedek olamayabilir.

12)    Yerleştirme sonuçları açıklandığında öğrencilerin “Sınav Sonuç Belgesi”nde, herhangi bir ortaöğretim kurumuna asil olarak yerleştirildiği okul var ise bu okulun bilgileri, yedek olarak yerleştirildiği okul/okullar var ise yedek okullar ve bu okulların kayıt dönemleri hakkında bilgiler bulunacaktır. Ayrıca veliler https://e­okul.meb.gov.tr adresindeki “Veli Bilgilendirme Sistemi”nden sürekli olarak bilgilendirilecektir. Bu nedenle velilerin belirtilen İnternet adresini yerleştirme takvimi boyunca takip etmeleri gerekmektedir.

13)    OYP ile öğrenci alan okulların yerleştirme sonuçları 24 Ağustos 2014 tarihinde http://www.meb.gov.tr ve http://oges.meb.gov.tr adreslerinde ilân edilecektir. Öğrenciler T.C. kimlik numarası ve okul numarasıyla sonuç bilgilerini sorgulayabilecektir.

Asil kayıt dönemi;

Yerleştirme sonuçları açıklanınca tercihlerinden birini asil olarak kazanan öğrenci, 27–31 Ağustos 2014 tarihleri arasında saat 17.00′ye kadar asil olarak yerleştirildiği okula giderek kaydını yaptırabilecektir.

Asil listeden kayıt hakkı kazanan öğrenciler 27–31 Ağustos 2014 tarihleri arasında saat 17.00′ye kadar kayıt yaptırmamaları durumda bu haklarını kaybederler.

          Yedek kayıt dönemi;

Yerleştirme sonuçlarına göre tercihlerinden birini asil olarak kazanan öğrencilerin kayıt dönemi sona erdikten sonra, 03 Eylül 2014 saat 08.00′den itibaren boş kalan kontenjanlar ilan edilecektir. Her okulun boş kontenjan sayısı kadar öğrenciye, daha önce açıklanan yedek sırası dikkate alınarak kayıt hakkı verilir.

Her öğrenci kayıt hakkı kazandığı okula, kayıt hakkı kazandığı gün hariç 3 iş günü içerisinde saat 17:00′ye kadar kayıt yaptırmak zorundadır. Kayıt yaptırmadığı taktirde, boş kalan kontenjanlara sistem tarafından yedek listede yer alan sıradaki öğrenciye kayıt hakkı verileceğinden bu haklarını kaybederler.

Yedek kayıt döneminde, boşalan kontenjanlar için yedek listede yer alan sıradaki öğrenciye kayıt hakkı verilmesi işlemi 12 Eylül 2014 saat 17.00′ye kadar sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır. 12 Eylül 2014 saat 17.00 itibariyle kayıt hakkı kazanan adayların kayıtları ise 14 Eylül 2014 saat 17.00′ye kadar devam edecektir.

Yapılan yerleştirmelerin sonucunda herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleştirilemeyen, yerleştirildiği hâlde kayıt yaptırmayan veya kayıt yaptırıp da daha sonra sildiren öğrenciler sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına kayıt yaptırabileceklerdir.

Yedek listeden başka bir okula kayıt hakkı kazanan öğrenciler, verilen kayıt süresi içerisinde kayıtlarını yaptırmamaları durumunda bu haklarını kaybederler. Herhangi bir okula kayıtlı iken yedek listeden başka bir okula kayıt hakkı kazanan öğrenciler bu haklarını kullandıkları takdirde, bir önceki okuldaki kayıtları sistemden otomatik olarak düşer.

Buna göre son üç yılda yapılan sınav ve okul başarılarına göre ilk 10 sırayı alan öğrencilerimiz ile sayısal veriler ekte belirtilmiştir. 

Bakanlık olarak bu öğrencilerimizle birlikte tüm öğrencilerimizin başarılarının devamını diler, veli ve öğrencilerimizin her türlü soruları için Alo 147 hattına 7 gün 24 saat başvurabileceklerini belirtmek isteriz.

2014 8. Sınıf SBS sonuçları tercihleri ile bilgiler ile ilgili son gelişmeler bu sayfada olacak. SBS Sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrencilerimize SBS tercihleri ile ilgili yardımlarımız da başladı.

SBS’ye Giren Tüm Öğrencilerimize SBS Lise Tercihlerinde şimdiden başarılar Dileriz :)

SBS Sonuçları İle İlgili Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz …

48 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "8. Sınıf SBS Sınav Sonuçları 2013 2014"

 1. hilal üstün diyor ki:

  benim puanım çok düşük ben ne yapcam yaa abiler ablalar kambicanbitlerim bana bii akıll verin nolurr yaa :’(

 2. rıdvan diyor ki:

  benim puanım 500

 3. rıdvan diyor ki:

  hatice senle çıkmak istiyorum

 4. burak kahraman diyor ki:

  hangi okulu kazandı

 5. burak kahraman diyor ki:

  15523226

 6. hatice pınar diyor ki:

  kızım 3 eylülde açıklanacak ön kayıt diyoz ya aaaaa bilgi almadınızmı o kadar salakmısın insan bi sorar hocalara haaaaa

 7. osman üzümcü diyor ki:

  ben tercihi kaçırdım ne yapabilirim

 8. mustafa diyor ki:

  8. sınıfımı çok özlemişim arkadaş koca sınıfta 7 kişiydik iki kız beş erkek içinde okumaya devam eden iki kişi oldu biri ben diğeri devlet adında bir arkadaş( EYLM. YTR. MUSTAFA SELMAN HARUN DEVLET VE SUAT)ŞUAN LİSEDEYİM AMA YİNEDE O SINIFI ÇOK ÖZLÜYORUM ARKADAŞ O ZAMANLAR ÇOCUKTUK ARKADAŞ

 9. mustafa diyor ki:

  8. sınıfımı çok özlemişim arkadaş koca sınıfta 7 kişiydik iki kız beş erkek içinde okumaya devam eden iki kişi oldu biri ben diğeri devlet adında bir arkadaş( EYLM. YTR. MUSTAFA SELMAN HARUN DEVLET VE SUAT)ŞUAN LİSEDEYİM AMA YİNEDE O SINIFI ÇOK ÖZLÜYORUM ARKADAŞ

 10. onur diyor ki:

  ßende sbs 475puan aldım..:) deneme 400 puan

 11. ayşe diyor ki:

  ya arkadaşlar sizce iskenderun şemsettin mursaloplu anadolu lisesi nasıl bir lise ?? lütfen doğru bilen cevap yazsın

 12. irem diyor ki:

  bn istediğim liseyi tm 1 puanla kçrıyorum sizce kaçıncı terchte glir

 13. selçuk aktekin diyor ki:

  nasıl hangi okula puanım yettiğini öğrenmek istiyorum

 14. tuğba pamuk diyor ki:

  ya 408 puanla inegölde hangi liselere gidebilirim.

 15. emrah diyor ki:

  puanım 31 sevgılımın puanı ıse 64 sizce nereyi tuttururuz yardımcı olun bize lütfen :))

 16. yunus erdal diyor ki:

  ya bu sbs sonuçlarını öğrenemiyoz öğrenen varsa bize nerden girdiğini söylesin!!!

 17. profosör diyor ki:

  444 puan ile malatyada hangı anadolu lısesıne gıdebılırım

 18. cengizhan diyor ki:

  abi bunu nerden ögrencez ya

 19. ugur diyor ki:

  sbs sunucları başımı ağrıttı

 20. asd diyor ki:

  size söyleyeyim nasıl sbs puanlarını öğrane bilirsiniz internet üzerinden yazınki 8 sınıf sbs sınav sonuçları ilk sayufaya girin ve aşağıya inin t.c ve doğum tarihini isteyecek ama doğum tarihini gün ay yıl olarak isteyecek yazın sbs puanınısı öğrenin :D:D:D:D:D

 21. SeLojan.özt diyor ki:

  benim gireceğim lisenin yüzdelik dilimi 23,79 faakat benim yüzdelik dilimim 27,84 ama puanım tam tutuyor yüzdelik dilimden bir sorun olurmu ??

 22. zehra diyor ki:

  benim sbs de kotu

 23. ALEX diyor ki:

  412 PUANLA NEREERİ TUTTURURUM

 24. alex diyor ki:

  498

 25. arzu karaman diyor ki:

  arkadaşlar puanım 450 sizce nerey tutururum

 26. özge diyor ki:

  265.812 puanla istanbulda hangi liselere gidebilirim lütfen yardım edin :((

 27. buse arslan diyor ki:

  ben celal sbs den 371 puan aldım diplama notum 84.75 bu puanla hangi okula girebilirim teşekkürler

 28. yuns emre atay diyor ki:

  esra oda olmuyor

 29. yunus emre atay diyor ki:

  olomaz böyle şey gelmiyır sonuçlar ya

 30. halis dalpolat diyor ki:

  sonuçları alamıyoruz neden?

 31. . diyor ki:

  doğum tarihinizi yazarken gün.ay.yıl şeklinde yazın çıkıyor.

  Örn : 12.06.1998

 32. derya diyor ki:

  yaaaa off nerden ögrenilio

 33. tuncay diyor ki:

  bencede

 34. umut diyor ki:

  neden göstermiyor puanımızı mahçub durumdayız

 35. ibrahim diyor ki:

  ya nasıl açılıyooo

 36. abuzer yıldız diyor ki:

  sbs sonuçlarını neden öğrenemiyoruz

 37. afa diyor ki:

  sonuçları öğrenen varnı varsa nerden giriliyor söyylermisiniz

 38. Battal Koc diyor ki:

  neden göstermiyor gerçekten ?

 39. aysima ünlü diyor ki:

  neden sonuc öğrenilmiyor

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

Gizlilik ve İletişim

Sitemizde hiçbir şekilde illegal içeriklere yer verilmez. 2013mersin.net sitemizle ilgili olarak telif hakkı iddiasında bulunan kişi ya da kurumlar 2013mersinnet[a]gmail.com   adresine e-posta atabilirler.

Site yazarlarımızdan kaynaklı ihlal içeren yazılar, uyarı yapıldığı sürece derhal kaldırılacaktır. Detay için tıkla >> Gizlilik Politikası