Bilgi Zamanı

Umreye Giderken Gerekli Olan Eşyalar Nelerdir

Umreye Giderken Gerekli Olan Eşyalar Nelerdir
25 Şubat 2014 - 9:28 'de eklendi ve 1183 kez görüntülendi.

Umreye gitmeden önce yapılacak hazırlıklar, umreye giderken gerekli malzemeler, umrede gerekli olacak eşyalar neler

Umre ziyareti pek çok müslümanın hacdan daha ucuz ve kontenjana takılmadan yaptığı kutsal toprak ziyaretidir. Bu ziyaretlerde Allah’la insan arasındaki bağ kuvvetlenir, peygamberimizin yaşadığı yerler ve kutsal topraklar gezilerek bol bol dua edilir. Bu dualar arasında en çok edileni ise bu topraklara tekrar gelebilme isteğidir.

Umre ziyaretinin en iyi şekilde yapılması için bazı malzemeleri yanınızda götürmenizde fayda var. Sonuçta bilmediğiniz bir ortamda iki üç hafta kadar kalacaksınız ve bazı eşyalar size çok yardımcı olacak. Şimdi size umreye gitmeden önce almanız gereken eşyaları sıralıyoruz:

Sırt veya omuz çantası, yeterince para (TL olarak yanınızda götürebilirsiniz, Arabistan’da TL, riyale çevrilebiliyor.), ihtiyacınıza göre uygun büyüklükte bir valiz, valizin içinde bolca ince giysi koymanızda fayda var, çünkü Arabistan oldukça sıcak ve gün aşırı, belki de günde iki kere kıyafet değiştirmeniz gerekecektir.

Giyecek olarak kısa çoraplar, rahat, hava alan ayakkabılar, terlikler alabilirsiniz. Yeterli miktarda iç çamaşırıyla küçük bir havlu mendil almanızda fayda var. çok terleyeceğiniz için havluyu yanınızda bulundurmak faydalı olacaktır. Bu kıyafetlerle birlikte gecelik pijama, etek, yelek ve patik de alabilirsiniz.

Günlük yemeğinizi çantanızda muhafaza etmenizde fayda var. Ama bir günlükten fazla yemek almayın çünkü hava sıcak olduğu için yiyecekler çabuk bozuluyor. Yemek olarak enerjinizi arttıracak, hararetinizi dindirecek kuru pasta, limonlu kek, küçük şekerler ve bol miktarda su alabilirsiniz.

Yanınızda bulunması açısından önemli olan diğer sağlık malzemeleri de ağrı kesici, ateş düşürücü, kas gevşetici, gazlı bez, hijyenik mendil, maske, pişik kremi, vitamin hapları, diş macunu ve diş fırçası götürebilirsiniz.

Temizlik malzemesi olarak kağıt havlu, kolonya, gül suyu, sıvı sabun ve tırnak makası alabilirsiniz.

Çantanızda kağıt, kalem, kuran, tuvalet kağıdı, yiyecek, su, sabun, havlu, çakı bulundurabilirsiniz. Fotoğraf makinenizi yanınıza alarak yaşadığınız anları ölümsüzleştirebilirsiniz.

Bazı durumlarda çok titiz davranıyorsanız yanınızda iğne, iplik, kumaş gibi eşyalar da taşıyabilirsiniz.

images

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • çabbar ;

    ya bn bunl arı beğenmedim derrhal değiştiriniz yoksa seni biiiiiiii çabbar koboyy ;)

    25 Şubat 2014 18:57