Bilgi Zamanı

30 Bin Atama Talebiyle Öğretmenler Yine Eylem Yaptı

30 Bin Atama Talebiyle Öğretmenler Yine Eylem Yaptı
16 Aralık 2012 - 11:05 'de eklendi ve 786 kez görüntülendi.

Bir yandan eş durumu atamaları için öte yandan ilk atama için yapılan eylemlerin ardı arkası kesilmiyor. Öğretmenler gidişattan hiç mi hiç memnun değiller.  Atanmayı bekleyen öğretmenler önceki gün (15 Aralık Cumartesi) Adana ve İzmir’de eylem yaptılar. Amaçları seslerini Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerine ve en önemlisi Başbakan’a ulaştırmaktı. Sesleri ne kadar gür çıkarsa medyada o kadar yer alacak ve birileri seslerini duyacak diye, sürekli bir yerlerde eylem yapıyorlar.

ogretmeneylem

Şubat ayında 30 bin atama yapılsın istiyorlar. Öte yandan Maliye ve Milli Eğitim Bakanlığı 2013 yılı içerisinde toplamda 40 bin atama yapılacağını ve bu atamanın Ağustos ayında olacağını açıklamıştı. Şubatta atama olmasını isteyen öğretmen adayları, atama erken yapılırsa atanma şanslarının daha fazla olacağını belirtiyorlar. 2013 yılında mezun olacak öğretmen adaylarının da atanamayan öğretmenler sayısına eklendiğini düşündüğünüzde ihtimalin daha düşük olduğunu görebilirsiniz.

Geçen yıl, şubat ayında atama yapmayacağını söyleyen ancak baskılara dayanamayıp 14 bin atama yapan MEB’in bu sefer de inadı kırılarak atamaların yapılması için meydanlarda eylemler var gücüyle sürdürülüyor. Umarız , sonuna kadar haklı olan atanamayan öğretmenler , bu haklı eylemlerinde olumlu bir netice elde ederler.

Sadece Adana değil , tüm Türkiye “Öğretmenine sahip çık !” Onlar bu vatanın çocuklarına öğretmenlik yapabilmek için yıllarca okumuş ve sadece atanmak; öğretmenlik yapmak isteyen kişiler. Birilerinin bu sese artık kulak vermesi gerekiyor !

bilgizamani.net Yazarı (Hakan Yılmaz)

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER