Bilgi Zamanı

24 Kasımda Öğretmenlere Bir Maaş İkramiye Verilecek mi

24 Kasımda Öğretmenlere Bir Maaş İkramiye Verilecek mi
21 Kasım 2012 - 13:33 'de eklendi ve 1779 kez görüntülendi.

24 Kasım Öğretmenler gününde öğretmenlere 1 maaş ikramiye verilecek mi ? Öğretmen camiası, 18. Milli Eğitim Şurası’nda, kabul edilen, tüm öğretmenlere her 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde bir maaş tutarında ikramiye verilmesi kararının uygulanmasını beklemekte.

Konu ile ilgili açıklama yapan Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, kamuda ‘eşit işe eşit ücret’ uygulamasını gerçekleştirmek için çıkarılan 666 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname’de öğretmenlerin unutulduğunu ve kamuda en düşük ücret alan kesimhaline geldiğini öne sürerek, “Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a bu yöndeki haklı ve makul talebimizi içeren mektubumuzu gönderdik. Sayın Başbakan’dan 24 Kasım’da öğretmenlerimiz için her an bir müjde bekliyoruz.” dedi.

öğretmenlere 1 maaş ikramiye

Sendikanın yönetim kurulu toplantısında 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlama kararı aldıklarını söyleyen Avcı, 24 Kasım’da öğretmenler ve eğitim çalışanlarını mutlu edecek bir açıklama için kulis ve diplomasi içerikli çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi. Konuyla ilgili bir mektupta Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’e gönderdiklerini ve gelişmelerden oldukça ümitvar olduklarını söyleyen Avcı, “Moral, öz güven ve motivasyonu yüksek bir eğitim ordusu ancak 2023 vizyonuna uygun bilimsel, nitelikli ve verimli bir eğitim hizmeti verebilir. Fatih projesi ve 4+4+4 eğitim modeli başta olmak gerçekleştirilen reformların sağlıklı bir şekilde hayatageçmesi için, eğitimcilerin ekonomik, demokratik, mesleki ve özlük haklarının geliştirilmesi gerekiyor. 24 Kasım müjdesi olarak, öğretmenlerin ek göstergelerinin 3 bin 600’e yükseltilmesi yahut ek ödemelerin tüm eğitim çalışanlarının yararlanabileceği şekilde ücretlere ve emekli maaşlarına da yansıtılması şeklinde bir düzenlemenin de mümkün olabileceğini düşünüyoruz.” diye konuştu. Öğretmenlere birer maaş ikramiye , 24 Kasım Öğretmenler gününde öğretmenlere 1 maaş ikramiye verilecek mi

24 Kasım 2014

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • trbilim.com ;

    bence öğretmenlere verilecekse polise ve diğer kamu çalısanlarınada kendi günlerinde verilmeli

    21 Kasım 2012 14:46