Gündeme Farklı Bakış - 2013 Mersin

-
Sponsorlu bağlantılar
Sponsorlu bağlantılar

21-22 Ocak 2014 AÖF Güz Dönemi Sınav Soruları ve Cevapları21-22 Ocak 2014 AÖF Güz Dönemi Dönem Sonu Sınav Soruları ve Cevapları

21-22 Ocak 2014 AÖF Güz Dönemi Dönem Sonu Sınav Soruları veCevapları

21-22 Ocak 2014 AÖF Güz Dönemi Dönem Sonu Sınav Soruları ve Cevapları sınavdan sonra sitemizde yayınlanacaktır.

———————————————————-

Açıköğretim Kredili Sistem Bölümleri Olan Edebiyat, Sosyoloji, Felsefe, Tarih, İngilizce Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, Adalet, Çağrı Merkezi Hizmetleri, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, İlahiyat, Laborant ve Veteriner Sağlık, Tarım bölümleri 21-22 Ocak 2014 tarihinde güz dönemi dönem sonu sınavı yapılacaktır.

Sınavlardan sonra her zaman olduğu gibi sınav soru ve cevaplarını forumumuzda paylaşacağız. Sizlerde aklınızda kalanları açacağımız başlıklarda paylaşabilir, diğer aöf öğrencilerinin yazdığı soru ve cevaplarla notunuzu kısmende olsa hesaplayabilirsiniz.

Bu konunun altına sınavlara nasıl hazırlandığınızı ve neler yaptığınızı yazarak diğer aöf öğrencileri ile paylaşabilirsiniz.

Sınavlarla ilgili notlar;
* Yapılan sınavlarda Ara sınavda aldığınız notun %30’u ile Final(Dönem Sonu) Sınavında aldığınız notun %70’i toplanır bu sizin Ders Geçme notunuzu oluşturur. Bu not 50 veya üzeri ise o dersten geçersiniz, 50’den düşükse kalırsınız.
* Kredili sistemdeki bölümlerin öğrencileri, Bir dersten CC-2,0(50–55 arası) veya üstünde not alan öğrenci, o dersi başarmış sayılır, FF-0,00(0 – 32 arası) alan o dersi başaramamış sayılır.
* Dönemlik-Kredili sistemdeki bölümlerde, sınavlarda aldığınız notlar toplanır ve des sayısına bölünerek ortalama başarı notunuz bulunur bu CC-2,0(50–55 arası) ise FF-0,00(0 – 32 arası) aldığınız dersler haricindeki derslerden geçersiniz. Yani CD-1,70(46–49 arası), DC-1,30(40–45 arası) ve DD-1,00(33–39 arası) alınan dersler, öğrencinin genel not ortalaması 2.00 ve üzerinde ise başarılmış, 2.00 nin altında ise başarılmamış sayılır.
* Dönemlik-Kredili Sistemde eğitim veren öğrencilerin başarı durumu “genel not ortalaması (GNO)” ile belirlenir. Genel not ortalamasının hesaplanmasında öğrencinin FF-0,00(0 – 32 arası) aldığı dersler dikkate alınmaz. Genel not ortalaması, öğrencinin almış olduğu bütün dersler için, ortalama hesabına katılan her dersin kredi değeri (Dersin Kredisi) ile o dersten alınan harf notunun katsayısı (Örn:CD nin katsayısı 1,70’tir) çarpılarak bulunan değerlerin toplamının, bu derslerin toplam kredi değerine bölünmesiyle hesaplanır ( Ortalamaları alınır).
* 1.Sınıfın tüm derslerlerinden geçemeden 3.sınıfa geçemezsiniz.
* 2.Sınıfın tüm derslerlerinden geçemeden 4.sınıfa geçemezsiniz.
* Sınavlar iki oturumda yapılmaktadır, 1. ve 3. sınıf öğrencileri sabah, 2. ve 4. sınıf öğrencileri öğleden sonra sınavlara girektedirler.
* Uzaktan Eğitim ve Dönemlik Kredili Sistemde okutulan bölümlerin öğrecileri, sınava girecekleri okul ve hangi gün hangi derslerden sınava girecekleri bilgisine internetten ogrenci.anadolu.edu.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve Şifreleri ile giriş yaparak öğrenecektirler. Adreslere sınava giriş belgesi gönderilmeyecektir. Sınava giriş belgesini buradan çıktı alacaksınız.
* Şifreniz yoksa size en yakın AÖF bürosundan yeni bir şifre alabilirsiniz.
* Sınava gireceğiniz yerler sınavlardan bir iki hafta önce belli olur ondan önce bakıp yazmıyor diye huzursuz olmayın.
* Ara Sınavlarda sizlere verilen kitapların yarısından sorumlusunuz. Final(Dönem Sonu) Sınavlarında ise kitapların tamamından (tüm ünitelerden) sorumlusunuz. Kitaplarınızda ara sınav sorumluluk üniteleri ayrıca belirtilmiştir.
* Sınav Merkezi Değişiklikleri;
Sınav merkezi değişikliği, sınav organizasyonu başladıktan sonra yapılırsa bir sonraki sınavlar için geçerli olur. Bu nedenle sınav merkezi değişikliği yaptırırken aşağıda verilen tarihleri ve açıklamaları göz önüne alarak işlem yaptırınız.
27.10.2013 tarihine kadar adres, büro, sınav merkezi değişikliği yapanlar, 2013-2014 öğretim yılı güz dönemi ara ve dönem sonu sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilirler. Bu tarihten sonra yapılan değişiklikler bahar dönemi ara sınavı için geçerlidir.
24.02.2014 tarihine kadar adres, büro, sınav merkezi değişikliği yapanlar, 2013-2014 öğretim yılı bahar dönemi ara sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilirler. Bu tarihten sonra yapılan değişiklikler bahar dönemi dönem sonu sınavı için geçerlidir.
08.04.2014 tarihine kadar adres, büro, sınav merkezi değişikliği yapanlar, 2013-2014 öğretim yılı bahar dönemi dönem sonu sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilirler. Bu tarihten sonra yapılan değişiklikler gelecek dönemi kapsayacaktır.

* Dönemlik-Kredili Sistemdeki Bölümlerin Ders Listeleri ve Kitaplarda Sınavda Sorumlu Olduğunuz Üniteleri Aşağıdaki linklere tıklayarak görebilirsiniz.

Kategori: Yaşam

7 Yorum Yapılmış.

 1. bulent diyor ki:

  jale katiliyorum.
  gecenlerde böyle bir site sikayet edildi is mahkemelere vardi. ceza falan aliyormuslar

 2. jale diyor ki:

  ya bu kadar olamaz pes bukadar sahtekarlik olur mu kardesim tilayin diyorsunuz ne tiklamasindan bahsediyorsunuz yayin kuruluna sikayete zorluyorsunuzbizi

 3. kadir diyor ki:

  cvap

 4. serpil diyor ki:

  sınav sorularını görmek için acaba mikroskopmu kullanmak lazım göremiyorum

 5. esra diyor ki:

  soru değil ders bile yok tıklayınca hiç bişe gelmiyo

 6. derya diyor ki:

  sınav soruları sitemizde diyosunuz soru falan yok!

 7. Hilal yilmaz diyor ki:

  Sinav sorularini acikliyoruz demissiniz.ama aciklamamissiniz


Facebook FriendFeed Twitter RSS Beslemesi

Mersin 2013-2014 |

Copyright © 2012 Bilgi Zamanı
sitemap Reklam Gizlilik Politikası