Bilgi Zamanı

2014 YGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

2014 YGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak
25 Mart 2014 - 21:50 'de eklendi ve 942 kez görüntülendi.

2014 ygs soru ve cevapları, 2015 YGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak detayları haberimizde.

YGS Sınavında 2 milyon 7685 aday ter döktü. Her dersten kırkar soru soruldu. Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve Tarih bölümlerinden toplamda 160 soru verildi. Sınavda 140 barajını aşanlar ikinci basamak sınavı olan LYS’ye başvurma hakkı kazanacak.

Sınavdan önce her türlü aksaklık ve sabotajın önüne geçilmesi amacıyla çeşitli önlemler alındı. Nüfus müdürlükleri sabah 07-10 arası açıktı. Ayrıca öğrencilerin yanlarında para getirmeleri yasak olduğu için otobüs seferleri ücretsiz yapıldı. Adayların kalem, silgi, kalemtıraş ve şekerleri ÖSYM tarafından verildi. Sınavlarda her türlü sağlık problemi için 7 ambulans helikopter hazır bekletildi. 160 dakikalık sınav boyunca öğrenciler ter döktü. YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya’dan öğrenciler için açıklama geldi Çetinsaya öğrencilerin rahat olmasını ve hayatlarının tamamını bu 160 dakikaya endekslememesini söyledi.

Sınav sonuçları geçtiğimiz yıllarda sınavdan sonraki iki-üç hafta içinde açıklanıyordu. Kesin bir sonuç olmamakla birlikte bu yıl da aynı şekilde sonuçların en geç bir ayda açıklanacağı tahmin ediliyor.

indir (6)

2015 YGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER