Bilgi Zamanı

2014 LYS Başvuruları Ne Zaman

2014 LYS Başvuruları Ne Zaman
01 Mayıs 2014 - 10:53 'de eklendi ve 930 kez görüntülendi.

2014 lys ne zaman, 2014 lys başvuruları sınav ücreti kaç tl, bu yazımızda sizler için lys sınav tarihleri ne zaman hakkında bilgi vereceğiz.

LYS Başvuruları bu yıl 21-30 Nisan tarihleri arasında yapılacak. Geçtiğimiz yıl başvuru ücreti 25 TL idi ve bu yıl da ücretin değişmeyeceği tahmin ediliyor. Her sınav için ayrı ayrı ücret ödenecek. Bu yıl 5 farklı türde LYS sınavı yapılacak ve her sınav için ayrı ayrı başvuru ücreti yatırılacak. Başvuru ücretlerini Ziraat Bank şube ve ATM’lerinde, Vakıfbank, Akbank, TEB, Kuveyttürk, Denizbank ve PTT şubeleriyle ATM’lerinde yapabilirsiniz. Ayrıca ÖSYM internet sitesindeki ödemeler kısmınndan kredi kartı veya banka kartı yardımıyla da ödemelerinizi yapabilirsiniz. Ödemelerde banka hesabına sahipseniz internet bankacılığı yöntemini de kullanabilirsiniz.

LYS’de ilk sınav 14 Haziran’da LYS-4 Sosyal Bilimler sınavıyla başlayacak. 15 Haziran’da LYS1 Matematik Geometri ile Yabancı Dil sınavları yapılacak. 21 Haziran’da LYS 2 Fen Bilimleri Sınavı yapılırken 22 Haziran’da ise Edebiyat Coğrafya Sınavları yapılacak.

indir (1)

2014 LYS Ne Zaman Başvuruları Kaç TL Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER