Bilgi Zamanı

2014 Haziran Sorumluluk Sınavı Olacak mı

2014 Haziran Sorumluluk Sınavı Olacak mı
29 Haziran 2014 - 21:38 'de eklendi ve 837 kez görüntülendi.

Haziran Ayında Sorumluluk Sınavı Var mı, 2014 Haziran Sorumluluk Sınavı Olacak mı

Eski yönetmelikte yer alan kanuna göre bir veya daha fazla dersten başarısız olan öğrenciler Haziran ayında girdikleri sınavlarla bu derslerden geçebiliyor ya da Eylül yanında yeniden sınava giriyorlardı.

Yeni eğitim öğretim yılında yapılan değişiklikle bu sınavlar kaldırıldı. Öğrencilerin kaldıkları derslerden girdikleri sorumluluk(borçlu geçtikleri derslerin) sınavları Nisan ve Kasım aylarında yapılmaya başlandı.

Bu durumda son sınıf öğrencileri için bir sorun ortaya çıktı. YGS-LYS kazanıp üniversiteye yerleşebilen adaylar maalesef ki bu sorumluluk sınavlarını beklemek zorunda kalıyor. YÖK çoğu zaman kayıtları Kasım ayına kadar uzatsa bazen bu bile öğrenciler için yeterli olmuyor.

Bu sitemin pek çok eksiği bulunuyor ve bu esiklerin bir an önce değiştirilmesi gerekiyor. Çünkü 9. Sınıf fizik derinde kalan bir öğrenci üç derse kadar olan zayıflarda bir üst sınıfa geçebiliyor. Ancak bir üst sınıfta hiç fizik dersi görmeyen öğrencinin bu dersten başarılı olabilmesi neredeyse imkânsız. Bu durumda öğrenci ve veliler öğretmen ve idarecilerin kapısını çalarak yardım istemeye başlıyor. Hal böyle olunca da sorunlar büyüyor. Bu nedenle bu yanlışa en kısa zamanda bir çözüm bulmak gerekiyor.

Sorumluluk Sınavları ne Zaman Yapılacak Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER