Bilgi Zamanı

2013 Yılında Ortaöğretim Mezunlarına Yönelik KPSS Yok

2013 Yılında Ortaöğretim Mezunlarına Yönelik KPSS Yok
30 Aralık 2012 - 9:15 'de eklendi ve 2154 kez görüntülendi.

2013kpss

ÖSYM, geçen gün 2013 lisans düzeyi KPSS başvuru tarihini açıkladı. Bu noktada haberi yanlış yorumlayan memur adayları oldu. Ortaöğretim mezunları 2013 yılında kendileri için KPSS(Kamu Personeli Seçme Sınavı) yapılacak mı diye merak etmeye başladı.  2013’te Ortaöğretim mezunları için KPSS yapılmayacak.

Konuyla ilgilenen memur adaylarının bilgisi dahilinde olduğunu düşünüyorum, bildiğiniz üzere en son Ortaöğretim düzeyi KPSS geçtiğimiz eylül ayında yapılmıştı. Devlet Personel Başkanlığı önlisans ve lise mezunlarına yönelik KPSS’yi iki yılda bir yapmaktadır. Her yıl yapılan KPSS, lisans programı mezunlarına yönelik yapılan sınavdır. Lise ya da önlisans mezunlarının bu sınavı kendilerinin girdikleri sınavla karıştırmamaları gerekir. Onlar için sınav en erken 2014 yılında yapılacak. Ayrıca 2014 yılında yapılacak olan KPSS’ye ortaöğretim mezunlarının başvurularının alınıp alınmayacağı konusu tam olarak netliğe kavuşturulmuş da değil. Devlet Personel Başkanlığı aylar önce yaptığı açıklamada 2014 KPSS’nin sadece önlisans mezunlarına yönelik yapılacağının sinyallerini vermişti.

Eylül ayında sınava giren Ortaöğretim ve Önlisans mezunlarının 2013 yılı içerisinde çıkacak olan KPSS başvuru haberlerini dikkate almamalarını öneriyoruz. Bu durumda olan memur adayları sadece KPSS yerleştirme takvimini ve memur alım haberlerini takip etsinler. 2014 yılı Eylül ayına kadar yapılacak olan KPSS yerleştirmelerinde, sadece bu yıl yapılan KPSS puanları kullanılacaktır.

bilgizamani.net

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 2 Yorum )

  • yasemin ;

    aynen katiliyorum sana erdal bizede is bulsunlar o zaman 1500 maasli sigortali giris cikis saati belli hafta sonu tatili olan osym cok hata yapiyo cok hak yiyo

    16 Mart 2013 13:17
  • erdal ;

    neden yapılmıycak ozaman iş bulsunlar bize

    01 Ocak 2013 15:57