Bilgi Zamanı

2013 YGS Sınav Giriş Yerleri 14 Mart Saat 16:00’da Açıklanacak

2013 YGS Sınav Giriş Yerleri 14 Mart Saat 16:00’da Açıklanacak
13 Mart 2013 - 18:27 'de eklendi ve 1263 kez görüntülendi.

2013 YGS giriş yerleri ne zaman açıklanacak derken, resmi açıklama ÖSYM’den geldi. 2013 Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) başvuran adayların sınava giriş belgesini, TC kimlik numaraları ve aday şifreleriyle yarın saat 16.00’dan itibaren ÖSYM’nin internet sitesinden alabilecekleri açıklandı.

2013 YGS giriş yerleri, YGS sınav giriş yerleri 2013, ÖSYM YGS giriş yerleri 14 Mart 2013 Saat 16:00’dan sonra açıklanacak.

ÖSYM Resmi Bilgi : YGS Giriş Yerleri Yarın(16 Mart 2013 Perşembe) Saat 16:00’dan İtibaren Açıklanacak

ÖSYM Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, adayların sınavlara girecekleri bina ve salonlara atanma işlemleri tamamlandı. ÖSYM’nin ”https://ais.osym.gov.tr” adresiyle ulaşılan sitesinden alınabilecek giriş belgesinin üzerinde adayın, sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı bulunuyor. Adaylara ayrıca sınava giriş belgesi gönderilmeyecek. Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli veya siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmaları gerekiyor.

YGS Giriş Yerleri Öğrenmek İçin Tıklayın

Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM’nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim veya işaretin bulunmaması uyarısında bulunuldu. Sınava giriş belgesini yanında bulundurmayanadaylar sınava alınmayacak.

Sınav giriş belgeleri yarın internette

Adayların sınava girebilmeleri için 2013-YGS Sınava Giriş Belgesi’nden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları gerekiyor. Nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askeri öğrenciler için askeri kimlik belgesi, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait pembe/mavi kartlar özel kimlik belgesi olarak kabul edilecek.

Bunların dışındaki sürücü belgesi, meslek kimlik kartları gibi belgeler sınava giriş için geçerli sayılmayacak. Adayların nüfus cüzdanında soğuk damga olması, güncel bir fotoğrafının ve TC kimlik numarasının bulunması, pasaportun süresinin de geçerli olması gerekiyor.
2015 YGS Sınava Giriş yerleri – Giriş belgesi  YGS Giriş yerleri öğren 2013,  2013 YGS Giriş Okulları Hangi tarihte Belli Olur  YGS’ye Nerede Girileceği Ne Zaman Belli Olacak ÖSYM 2013 YGS Sınav Giriş Bilgileri ve Belgesi 2013

2013 YGS Giriş Yerleri Sorgulamak İçin Aşağıdaki Ekranı Kullanın


Bu belgeleri eksiksiz yanında bulundurmayan aday, mazereti ne olursa olsun sınava alınmayacak, alınsa bile sınavı geçersiz sayılacak. Nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında TC kimlik numarası, soğuk damga, fotoğrafı bulunmayan adayların, kimlik belgesi nedeniyle sınavda hak kaybına uğramamaları, mağduriyet yaşamamaları için sınav kurallarınauygun kimlik belgelerini edinerek sınava girmeleri gerekiyor.

2013-YGS, 24 Mart Pazar günü yapılacak.

YGS Giriş yerleri ile ilgili sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan hemen Yazabilirsiniz …

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER