2:31 pm - Çarşamba Eylül 17, 2014
Sponsorlu bağlantılar

2013 Mersin Akdeniz Olimpiyatlarının Elektriği Rüzgardan

Perşembe, 7 Nisan 2011, 21:04 | Yaşam | 0 Yorum
by admin
Sponsorlu bağlantılar

Enerjisa, Mersin’de kuracağı Dağpazarı Rüzgar Santrali’nin (RES) türbin ve elektrik ekipmanlarının temini için Siemens ile sözleşme imzaladı. Tesis Mersin 2013 Akdeniz Olimpiyat Oyunları’na yetişecek. İşte detaylar:

Mersin’de kurulacak olan RES 39 mw gücünde olup senede 129 gwh enerji üretecek. Yenilenebilir enerji kaynaklarının üretimdeki payını artırmayı hedefleyen Enerjisa’nın Dağpazarı ile karbon salımını 70 bin ton azaltarak çevrenin korunmasına katkıda bulunması öngörülüyor. Sabancı Holding Enerji Grubu Başkanı Selahattin Hakman konuyla ilgili yaptığı açıklamada “2015 için hedeflediğimiz en az 5.000 mw kurulu gücümüzün yüzde 5-10’unun rüzgar enerjisi santrallerinden oluşmasını amaçlıyoruz. Çanakkale rüzgar santralımızı şubat ayı içerisinde başarıyla tamamlayarak devreye aldık. İkinci rüzgar projemiz olan Dağpazarı’nda da 2014’de üretime başlayacağız. Hedeflerimiz doğrultusunda kararlılıkla ilerliyoruz.” dedi. Türkiye’nin elektrik enerjisi ihtiyacını en güvenilir ve çevreyle uyumlu bir şekilde karşılamak için yenilenebilir enerji kaynaklarının üretimdeki payını artırmayı planlayan Enerjisa, ilk rüzgar santralını Siemens işbirliğiyle Çanakkale’de şubat ayı içerisinde devreye aldı. Firma, ikinci rüzgar santralı olan Dağpazarı’nı da 2014’de Şubat ayı içerisinde devreye alacak.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

Gizlilik ve İletişim

Sitemizde hiçbir şekilde illegal içeriklere yer verilmez. 2013mersin.net sitemizle ilgili olarak telif hakkı iddiasında bulunan kişi ya da kurumlar 2013mersinnet[a]gmail.com   adresine e-posta atabilirler.

Site yazarlarımızdan kaynaklı ihlal içeren yazılar, uyarı yapıldığı sürece derhal kaldırılacaktır. Detay için tıkla >> Gizlilik Politikası