Bilgi Zamanı

2013 Akdeniz Oyunlarının Bazı Organizasyonları Adana’ya Kaydırılıyor !

2013 Akdeniz Oyunlarının Bazı Organizasyonları Adana’ya Kaydırılıyor !
28 Nisan 2012 - 13:10 'de eklendi ve 2324 kez görüntülendi.

2013 yılında Mersin’de yapılacak olan Akdeniz Oyunları içerisindeki bazı organizasyonların Adana’ya kaydırılması ile ilgili gelişmeler kentte endişe uyandırdı.  Göz göre göre Mersin’in kapısını çalan bu tehlikeye bundan tam bir yıl önce Ticaret Borsası Başkanı Abdullah Özdemir yaptığı açıklamayla dikkat çekmişti. Aynı zamanda AKP’li Belediye Meclis Üyesi de olan Özdemir, Adana’nın oyunlardan pay alma çabasını eleştirmiş, lobi faaliyetlerine dikkat çekmişti. Gelinen nokta Özdemir’in haklılığını kanıtlamış oldu.

TAM BİR YIL ÖNCE UYARMIŞTI

Mersin’de yapılacak olan 2013 Akdeniz Oyunlarında yer alacak bazı organizasyonların komşu kent Adana’ya kaydırılacağı yönünde yapılan açıklamalar  kamuoyunda rahatsızlık yarattı. Geçtiğimiz günlerde Düzenleme Komitesi Başkanı Taha Aksoy’un, altyapı eksikliği ve daralan zaman nedeniyle bazı organizasyonların Adana’ya taşınmasının gündemlerinde  olduğunu söylemesi iki ilin rekabetini tekrar su yüzüne çıkardı. Yaşanan bu gelişme her ne kadar yeni  gibi görünsede,  bundan  tam bir yıl önce ajanslara düşen bir açıklama durumun geldiği noktayı anlatır nitelikteydi. Ticaret Borsası Başkanı ve AKP’li Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Abdullah Özdemir,  geçtiğimiz yılın Mart ayında yaptığı açıklamada Akdeniz Oyunlarının bazı organizasyonlarına Adana ‘nın talip olduğuna işaret etmiş ve bu durumu eleştirmişti. Ayrıca Özdemir o dönem , oyunların hazırlık ve katılım döneminde hiçbir desteğini görmedikleri Adana lobisinin  oyunlardan pay alma çabasını manidar bulduğunu belirtmiş , oyunların tümüyle Mersin’in  malı olması gerektiğine dikkat çekmişti.

GELİNEN NOKTA ÖZDEMİR’İ HAKLI ÇIKARDI

Geçtiğimiz yıl yaptığı açıklamada,“Zahmet ve külfet zamanında ortada gözükmeyenlerin, nimetten pay almaya çalışmalarına fırsat verilmemelidir” sözleriyle Adana lobisinin faaliyetlerini eleştiren Özdemir, Mersin olarak kararlı bir tavır sergilenmesi gerektiğini de vurgulamıştı. Adana lobisinin işbirlikçi tavrını asıl olarak Uluslararası Havalimanı konusunda sergilemesi gerektiğini belirten Özdemir’in dikkat çektiği bir konuda oyunların bir kısmının Adana’ya taşınmasının nedenlerinden biri olarak göze çarptı.. Özdemir o dönem yaptığı açıklamada, yaklaşan Milletvekili seçimlerinin oyunların hazırlık sürecini olumsuz etkileyeceğine, gerekli yasal düzenlemelerin seçimden sonraya kalmasının Mersin’e 5 ay kaybettireceğine dikkat çekmişti. Gelinen bu noktada yaşanan gelişmeler Ticaret Borsası Başkanı Abdullah Özdemir’in, Akdeniz Oyunlarına ilişkin neredeyse tüm tespitlerini haklı çıkarmış oldu. .

Haber : Esat DURAK – 14.03.2014

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER