Bilgi Zamanı

2013 Akdeniz Oyunlarına TURAB Desteği

2013 Akdeniz Oyunlarına TURAB Desteği
17 Şubat 2016 - 18:52 'de eklendi ve 15588 kez görüntülendi.

turab mersin 2013

Türk Arap Ülkeleri İşadamları Derneği (TURAB) Genel Başkanı Doğan Narin, 2013 yılında Mersin’de yapılacak olan Akdeniz Oyunları için, dernek olarak gereken desteği vereceklerini söyledi….

 

2013 Akdeniz Oyunları’nın Yunanistan’da yaşanan ekonomik kriz nedeniyle Mersin’e verildiğini hatırlatan Narin, oyunların başlayacağı günü Mersin halkının ve esnafının sabırsızlıkla beklediğini kaydetti. Narin, “Bu konuda tamamlanmamış spor tesislerini süratle hizmete açmak için, uluslararası sahada inşaat müteahhitliği deneyimi, bilgi, sermaye ve emek gücümüze tam olarak güveniyoruz” dedi.

Mersin’in Doğu Akdeniz Bölgesi’nin önemli kentlerinden biri olduğunu belirten Narin şöyle konuştu:

“Mersin’de Doğu Akdeniz’in en büyük liman işletmesi bulunmaktadır. Öte yandan Mersin, Türkiye’nin en temiz ve en uzun sahil bandına sahiptir. Aynı zamanda sporda da başarılı bir kent olan Mersin, Serbest ve Grekoromen Güreş’te Dünya Şampiyonu olan Ahmet Kireççi ve Atletizm’de Avrupa Şampiyonu olan Nevin Yanıt’ın memleketidir. Dolayısıyla 2013 Akdeniz Oyunları için aday kentler arasında en hazır kent Mersin’dir. Akdeniz Oyunları bizim hakkımızdır.”

Mersin’in bulunduğu coğrafi konum ve hinterlandıyla, Akdeniz çanağının önemli merkezlerinden birisi olduğunun altını çizen Narin, kentin Akdeniz Oyunları’na ev sahipliği yapmasının sadece Türkiye değil, Afrika’dan, Doğu Akdeniz’e kadar olan bölge içinde önemli bir kazanım olacağını söyledi. Mersin’in gelişimini hızlandırdığını da dile getiren TURAB Genel Başkanı Narin şöyle devam etti:

“Mersin, oyunlarla birlikte de büyük yatırımlara sahiplik edecektir. Bu da gelecek için çok büyük önem taşımaktadır. Akdeniz Oyunları için yapılacak olan yatırımların, ilimizde sonraki yıllarda da çeşitli sportif aktivitelerde değerlendirilmesi sağlanarak, bölge için hareketlilik yaratacak faaliyetlere imza atılması sağlanacaktır.”

Narin, sözlerinin sonunda, “Akdeniz Oyunları’nı en iyi şekilde düzenleme potansiyeline sahip olan kentimizin, bu fırsatı kaçırmaması için, üzerimize düşeni yapmaya hazırız” ifadesini kullandı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER