12:27 am - Çarşamba Eylül 17, 2014
Sponsorlu bağlantılar

2012 Yüksek Lisans Harçları Kaldırıldı Mı

Çarşamba, 29 Ağustos 2012, 17:06 | Yaşam | 0 Yorum
by admin
Sponsorlu bağlantılar

2014 Yılı Yüksek Lisans Harçları hakkında son bilgi aşağıda detaylıca verilmiştir.

Öğrenci kullanıcılarımızı sevindiren harç ücretlerinin kaldırılması geçtiğimiz günlerde resmi kanallar tarafından yapılmıştı. Fakat merak edilen bir kaç husus daha var. Bunlardan biri de yüksek lisans öğretimi gören öğrenciler için geçerli olacak mı harçların kaldırılması. Geçtiğimiz gün Bakanlar Kurulu, harçların 1. Öğretim ve AÖF için kaldırıldığını açıklamıştı. Yüksek Lisans öğrencileri hakkında ise bir açıklama yapılmamıştı. Merak edilen sorunun “Yüksek lisans harçları kaldırıldı mı?” cevabı: Yüksek Lisans öğrenciler için harç ücretleri kaldırılmıştır. İlgili madde aşağıda yer almaktadır.

MADDE 18 – (1) Lisansüstü öğrenim gören öğrenciler, önlisans ve lisans öğrencilerinin yararlandığı hizmetlerden aynı şekilde yararlanır.
Araştırma görevlilerinin öğrenim ücreti
MADDE 12 – (1) İkinci öğretimde lisansüstü öğrenim gören araştırma görevlileri katkı payı tutarında öğrenim ücreti öderler.

yüksek lisans harçları, yüksek lisans harçları kaldırıldı mı, yüksek lisans harçları 2014

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

Gizlilik ve İletişim

Sitemizde hiçbir şekilde illegal içeriklere yer verilmez. 2013mersin.net sitemizle ilgili olarak telif hakkı iddiasında bulunan kişi ya da kurumlar 2013mersinnet[a]gmail.com   adresine e-posta atabilirler.

Site yazarlarımızdan kaynaklı ihlal içeren yazılar, uyarı yapıldığı sürece derhal kaldırılacaktır. Detay için tıkla >> Gizlilik Politikası