Gündeme Farklı Bakış - 2013 Mersin

-
Sponsorlu bağlantılar
Sponsorlu bağlantılar

YGS'ye Başvuru Ücreti2014 YGS ( Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı ) başvuruları 3 Ocak Salı günü başlıyor. Başvuruların son günü ise 13 Ocak 2014 Cuma. 2014 YGS Başvuru ücreti 35  TL . YGS’ye girecek olan adaylar başvuru ücreti ile ilgili aşağıdaki adımları izlemelidir.

Ücret internet üzerinden de bankalara yatırılabilecek

Sınava yurt içinden başvurmak isteyen adaylardan, ”YGS’ye girmek istiyorum”seçeneğini işaretleyenler 35 TL’yi, ”YGS’ye girmek istemiyorum, sadece Sınavsız Geçişe başvurmak istiyorum” seçeneğini işaretleyenler 10 TL’yi kılavuzda belirtilen bankalardan birine yatıracak.

Bankaya giderek ücret yatırmak isteyen adayların bu ücreti yatırmak için banka görevlisine T.C Kimlik Numarası, adı, soyadı bilgileri ile kaç TL yatıracağını bildirmesi yeterli olacak.

Adayların bankadan aldıkları dekontu saklamaları gerekiyor.

Adaylar isterlerse banka şubelerine gitmeden internet aracılığıyla da bankaya ücret yatırabilecek.

Adaylar T.C Ziraat Bankası , Vakıfbank , Halk Bankası , Akbank ve Kuveyt Türk Katılım Bankalarının Tüm şubelerinden veya  internet bankacılığı sistemlerinden başvuru ücretini yatırabilirler.

Başvuru, ücret yatırılmadan yapılmayacak

ÖSYS’ye başvuruda ortaöğretim kurumu (okul) müdürlükleri ve ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri başvuru merkezi olarak görev yapacak. Ancak aynı adreste birden çok ortaöğretim okulunun bulunduğu durumlarda, bu okulların hepsine hizmet veren bir başvuru merkezi bulunacak.

ÖSYS Başvuru Merkezlerinin adresi, başvuru tarihlerinde ÖSYM’nin internet sitesinde yer alacak.

Henüz mezun olmamış, son sınıf düzeyindeki adaylar başvurularını okullarının bağlı olduğu başvuru merkezine yapacaklar. Okulun bağlı olduğu başvuru merkezi çalışır durumda değilse de okul müdürü adayları belirli bir başvuru merkezine yönlendirecek.

Mezun durumdaki adaylardan, 2010 ve 2013-ÖSYS’nin her ikisine de başvurmamış olanlar ile 2010 veya 2013 ÖSYS başvurularından en az birini bir başvuru merkezi aracılığıyla yapmamış olanlar, 2010 veya 2013-ÖSYS’ye başvurmuş olanlardan son başvurusuna göre öğrenim bilgilerinde değişiklik olanlar başvurularını istedikleri başvuru merkezine yapabilecek.

Mezun durumdaki adaylardan 2010 veya 2013-ÖSYS’ye başvurmuş olan ve öğrenim bilgilerinde değişiklik olmayan adaylar, başvurularını bireysel olarak internet aracılığıyla yapabilecekleri gibi diledikleri bir başvuru merkezi aracılığıyla da yapabilecek.

Başvurusunu bir başvuru merkezinde yapması gereken adaylardan, başvuruların yapılabileceği tarihler arasında sürekli yurt dışında bulunan, sürekli hastalık ya da sürekli tutukluluk gibi nedenlerle başvuru merkezine gitmesi mümkün olmayan adaylar, başvurularını posta yoluyla yapacak.

Başvurusunu bir başvuru merkezinden yapan adayların Aday Başvuru Formu’nu doldurması gerekiyor. Son sınıf düzeyindeki adaylar bu formu doldurduktan sonra okudukları okulun bir yetkilisine onaylatacak.

Başvuru işlemini yaptıracak adayın, başvuru merkezine gelmeden önce başvuru ücretini yatırmış olması gerekiyor. Ücretini yatırmayanların başvuru işlemi gerçekleştirilemeyeceği için adayların ücretlerini zamanında yatırmaları gerekiyor. 2010 veya 2013-ÖSYS’ye başvurusunda ve bilgilerinde hiçbir değişiklik olmayıp internet üzerinden başvuru yapacak adaylar için de aynı kural geçerli olacak.

2014 YGS Başvuru Ücreti , 2014 YGS Başvuru Ücreti Hangi Bankalara Yatırılacak , YGS Başvuru Parasının Yatırılabileceği Bankalar 2014 , YGS Başvuru Ücreti Ne Zaman ve Hangi bankaya Yatacak Yatırılacak , 2014 YGS Başvuru Ücreti 35 TL Hangi Bankaya Ödeyeceğim Yatıracağım, 2014 YGS Sınavsız Geçiş İçin Başvuru Ücreti Ne Kadar

3 Ocak 2014

Kategori: Yaşam

16 Yorum Yapılmış.

 1. mizgin diyor ki:

  parayı yatırdıkdan sonra sistem kaydı kac gün için de olmalı

 2. sümeyye diyor ki:

  bn ygs ye girmek istiyorum ama eger istedigim bir yer gelmezse geçiş hakkımıda kullanabilirmiyim ?

 3. mehmet diyor ki:

  sınavsız geçiş üçretini yatırmadım ve yükseköğretim okumak istiyorum var mı bir çaresi bir sene beklemem mi gerekiyor yardımcı olun

 4. DERYA diyor ki:

  Sınava girmek için 35 tl yatırdık fakat sınavdan iyi bir sonuç alamazsam sınavsız geçiş hakkımı kullanmak istiyorum ama ayrıca 10 tl yatırmadım. Bu hakkımı kullanamayacakmıyım ??? Lütfen acil cevap bekliyorum

 5. zekiye diyor ki:

  lys nasıl para yatırılacak

 6. elif diyor ki:

  arkadaşlar lys ye para yatırma işlemleri hangi bankalarda acaba?

 7. elif diyor ki:

  teşekkürler

 8. burak diyor ki:

  lyse parası bankayamı yoksa atmyemi birde pmyo puanı daha aşgı düşermi

 9. seda diyor ki:

  kndm için degl ama arkdşm için soryrm . kndsi 2010 ticaret meslek lisesi mezunu . bu sene ygs e girdi ve barajı aşamadı . aşamadıgı için sınvsz geçiş hakknı kullanmk istyr . bu hkknı suan kullnbilr mi yoksa öss kaytlrı zmnnda mı yaptrması lazmdı ? çok acil bilgiye ihtiyacım var . şimdden bilglernz için k teskkrler …

 10. Mikail diyor ki:

  arkadaşlar bu lys parası yatırmak için hesap numarası istemişler bu olay nasıl olacak bilgi verir misiniz .

  • yasmin diyor ki:

   hesap numarası istenmiyor arkadaşım sadece tc kimlik numaran …zaten kimlik no yazıldıgında ismin çıkıyor

 11. volkan diyor ki:

  sınavsız geçişlerde para yatırdıktan sonra bi başvuru gerekiyormuydu mezun öğrenci için ?

  • seda diyor ki:

   belirli liselerde kayt işlemleri yaplyr etrfndaki okllara sorblrsin .orada pc çıktısı yapyrlar ftgraf falan çekyrlar pc den =) ve soryrlar snva girmk istyrmsn yoksa snvsz geçiş hakknımı kullncksın diye . snvsz geçişn yazdgı şıkkı tick yapck . ondan snra temmz ayı seçmelri beklycksin . aynı bnm gbi =)

 12. sema diyor ki:

  ben gecen sene ygs sinavi icin kaydimi yaptirdim fakat yurtdisinda bulunuyorum. acikögretim lisesini tr.de yaptigim icin okuldan kagit almam gerekiyormu??
  internetten basvurumu yapabiliyormusum. basvuru icin neler gerekli yardimci olurmusunuz??
  tsk ler simdiden…

 13. atakan diyor ki:

  bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler


Facebook FriendFeed Twitter RSS Beslemesi

Mersin 2013-2014 |

Copyright © 2012 Bilgi Zamanı
sitemap Reklam Gizlilik Politikası