Bilgi Zamanı

15 Yaşından Büyükseniz İşsiz Kalmayabilirsiniz

15 Yaşından Büyükseniz İşsiz Kalmayabilirsiniz
26 Şubat 2016 - 0:47 'de eklendi ve 988 kez görüntülendi.

Herhangi bir işte çalışmıyor fakat bir işte çalışmak istiyorsanız sizin için önemli bir fırsat var. En önemlisi de iş bulmak için bir mesleğe sahip değil ya da herhangi bir eğitim almamış biri iseniz, 15 yaşından büyük olmak kaydı ile devlet size iş imkanı sağlayabiliyor. Peki bu nasıl olacak ve bu insanlar ne kadar kazanç sağlayabilir? Bu ve buna benzer soruların cevabına ve bu konu ile ilgili çok daha fazlasına bu haber aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

 

Türkiye işsizlik konusunda önemli adımlar atarak, her insanın iş bulması adına birçok çalışma gerçekleştiriyor. Ülkemizde eğitim almamış ya da yeni mezun kişiler ile ev kadınları gibi birçok insanın mesleksizlikten dolayı iş bulmakta zorlandıkları belirtiliyor. Bu durum ile başa çıkmak ve herkese istihdam sağlanmak amacı ile İŞKUR çok önemli bir çalışma ortaya koyuyor. Bu çalışmanın adı İşbaşı Eğitim Programı olarak açıklanmış bulunuyor. Bu çalışma ile vatandaşlara, devlet iş garantisi olarak 1 yıl boyunca firmada eğitim imkanı ve maaş ödemesi sağlanacak. Bu çalışmaya başvuracak adaylardan istenilen önemli bir şart ise, adayın 15 yaşını doldurmuş olması gerektiği yönünde oluyor.

Çalışmaya başvurabilecek kişilerde, işverenin akrabası ya da eşi olmaması, emekli olmaması, bu programdan önce 3 ay boyunca herhangi bir yerde çalışmıyor olması şartları aranıyor. Bu programa adaylar, iskur.gov.tr adresinden başvuru yapabiliyor. İşverenler ise bu programa iş ve meslek danışmanları aracılığıyla veya İŞKUR’a giderek başvurabiliyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER