Gündeme Farklı Bakış - 2013 Mersin

-
Sponsorlu bağlantılar
Sponsorlu bağlantılar

2013 – 2014 Eğitim Öğretim yılın ilk döneminin sonuna yaklaşırken 12. sınıf öğrencileri için takdir ve teşekkür hesaplamasının nasıl yapılacağını anlatalım. Öncelikle, “Neden otomatik hesaplama programı ( robotu ) yok ?” diye soran öğrencilere cevabımız : Her lisedeki ders programı ve ders saatleri aynı olmadığından dolayı sizlere kendiniz hesaplayabilmeniz için yöntemi anlatma gereği duyduk. ( Lise 4 ) 12. Sınıf takdir teşekkür hesaplama işlemi şu şekilde yapılır:

 

>> Dönem sonunda her dersin ortalaması alınarak dersin haftalık ders saati ile çarpılır. Derslerin ortalaması e-okul sayfanızda da yazmaktadır. Daha sonra çarpım sonuçları derslerin haftalık ders saatleri toplamına bölünür. Çıkan sonuç :-Derslerin her biri 45.00 puandan aşağı olmamak şartı ile tüm derslerin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70. 00-84 .99 olanlar Teşekkür;-85.00 puan ve yukarı olanlar takdir alırlar.

12. Sınıf Teşekkür Hesaplama 2013 2014, Lise 1 Takdir teşekkür Hesaplama , 12. Sınıf Takdir teşekkür Hesabı, Lise 4’te Takdir Teşekkür Nasıl Hesaplanır , 12. Sınıflar İçin Takdir Teşekkür Hesaplama Formülü 2013 2014 , Takdir Belgesi Teşekkür Belgesi 12. Sınıf Hesaplama Robotu

12. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama Konusunda Merak Ettiğiniz Hususları Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Anında Bizlere İletebilirsiniz ..

Kategori: Yaşam

6 Yorum Yapılmış.

 1. gökhan diyor ki:

  taktir tam puandan

 2. mehtap diyor ki:

  bu hesaplamayı yuvarlayarak yapıyor doğrumudur acaba böle yapması.meb de mi böle yapıyor

 3. sofi diyor ki:

  nasıl hesaplanır

 4. mert aydınşakir diyor ki:

  mrb toplam 29 ders görüyoruz fakat rehberlik ve bir tane daha ders boş onlarıda bölerken sayıyormuyuz?teşekkürler . Yönetici: Hayır, sadece sınavı olan ve not verilen dersleri hesaplıyorsunuz.

 5. DENİZ diyor ki:

  aynen nasıl hesaplaya biliriz?

 6. sevgi ? diyor ki:

  bunu biz de biliyoruz iyi güzel de biz staj görüyoruz haftada 3 saat ama nasıl hesaplanacağı hakkında bir fikrimiz yok.! nasıl olacak ?


Facebook FriendFeed Twitter RSS Beslemesi

Mersin 2013-2014 |

Copyright © 2012 Bilgi Zamanı
sitemap Reklam Gizlilik Politikası