1:21 am - Cumartesi Ağustos 30, 2014
Sponsorlu bağlantılar

1. Sınıf Kayıt Sorgulama Birinci Sınıf Kayıtları

Perşembe, 26 Temmuz 2012, 13:38 | Yaşam | 3 Yorum
by admin
Sponsorlu bağlantılar

2013-2014 dönemi 1.sınıf kayıt sorgulama ve birinci sınıf kayıtları aşağıda verilmiştir.
1. sınıf kayıtları için gereken belgeler;
1. sınıf kayıtları adrese dayalı olarak yapılcağından öğrencilerden ikametgah kağıdı istenmeyecektir.
Okula sadece nüfus cüzdanı fotokopisi bırakmak yeterli olacaktır.
60- 66 ay arasındaki çocuklarımız ise öğrencileri okula göndermek istediklerine dair veli izin dilekçesi dolduracaklardır.
Milli Eğitim Bakanından E-Okul 1. Sınıf Öğrencilerin Kayıtlarına İlişkin Açıklama:
”(İlköğretime kayıtlar) Kısa zaman sonra bunları ilan edeceğiz”
1. Sınıf Kayıt Sorgulama Birinci Sınıf Kayıtları MEB

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, ilköğretime kayıtları kısa zaman sonra ilan edeceklerini belirterek, ”Çok yoğun bir çalışma var. Okul kayıtları girildikten sonra adrese dayalı kayıt sisteminden çocuklarımızın isimlerini alıp kayıtlarını aktaracağız. Zannediyorum 1 hafta, 10 gün içerisinde bu süreç tamamlanır” dedi.
AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Bakan Dinçer, ”İlköğretime kayıt sistemi ne zaman açılacak- Bu konuyla ilgili çalışmalar sürüyor mu-” sorusunu şöyle yanıtladı:
”Çok büyük ihtimalle kısa zaman sonra bunları ilan edeceğiz. Çok yoğun bir çalışma var. Kayıtlarımızı elektronik ortamda, e-kayıt sistemiyle yapıyoruz. Bunları yapabilmek için de kanunun getirdiği yeni değişikliğe dayanarak okullardan hangilerinin ilkokul, hangilerinin ortaokul olacağının belirlenmiş olması gerekir. Ayrıca böyle bir ayrım yapılmayacaksa hangilerinde ilkokul ve ortaokulun birlikte yürütüleceğinin tespit edilmesi gerekir. Dolayısıyla bütün iller buna dair çalışmalarını tamamladılar. Bilişim ortamında bunların kayıtları giriliyor. Bu kayıtlar girildikten sonra yine biz elektronik olarak adrese dayalı kayıt sisteminden çocuklarımızın isimlerini alıp kayıtlarını aktaracağız. Zannediyorum 1 hafta, 10 gün içerisinde bu süreç tamamlanır.” dedi .

1.sınıf kayıt sorgulama, birinci sınıf kayıtları, e okul kayıt sorgulama

3 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "1. Sınıf Kayıt Sorgulama Birinci Sınıf Kayıtları"

  1. vehbi can diyor ki:

    mir osman can hangi okula gidecek

  2. esma aşçı diyor ki:

    esma aşçı hangi okulda kayıd oldu

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

Gizlilik ve İletişim

Sitemizde hiçbir şekilde illegal içeriklere yer verilmez. 2013mersin.net sitemizle ilgili olarak telif hakkı iddiasında bulunan kişi ya da kurumlar 2013mersinnet[a]gmail.com   adresine e-posta atabilirler.

Site yazarlarımızdan kaynaklı ihlal içeren yazılar, uyarı yapıldığı sürece derhal kaldırılacaktır. Detay için tıkla >> Gizlilik Politikası