Gündeme Farklı Bakış - 2013 Mersin

-
Sponsorlu bağlantılar
Sponsorlu bağlantılar

2014 YGS Sona Erdi – Sorular ve Cevap Anahtarları 2013mersin:net ‘te

Üniversiteye girişte ilk aşaması olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı saat 12.40’da sona erdi. Sınavda adaylara 4 alanda 40’arda toplam 160 soru yöneltildi.

YGS Soruları ve Cevap Anahtarı 2014

2014 YGS Soruları ve Cevap Anahtarı ÖSYM

2014 YGS Soruları ve Ayrıntılı Çözümleri İçin Tıklayın

YGS soru ve cevapları bilgizamani.netYGS, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), Türkiye’de tüm il ve bazı ilçeler ile KKTC’nin başkenti Lefkoşa olmak üzere toplam 160 sınav merkezinde, 98 bin 693 sınav salonunda gerçekleştirildi. Sınavda, 13 bin 353’ü emniyet personeli olmak üzere toplam 251 bin 789 sınav görevlisi görev yaptı.

2014 YGS Soru Çözümleri İçin Tıklayın

Sınav merkezleri dışında 103 cezaevinde de yapılan sınava 2 bin 822 aday katıldı. Sınavda, toplam 1 milyon 837 bin aday ter döktü. Sınav saat 10.00’da başladı ve tek oturumda 160 dakika sürdü.

Sınavın yapılacağı yerlere sabah erken saatlerden itibaren gelen adaylar, salonlara alınıncaya kadar aileleriyle ve yakınlarıyla vakit geçirdi.

Adaylar daha sonra kimlik ve güvenlik kontrolleri yapılarak salonlara alınmaya başlandı.

Çanta, cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth gibi cihazlar; kulaklık, kolye, küpe, yüzük, bilezik, broş, metal para gibi metal içerikli eşyalar; her türlü elektronik/mekanik cihaz, çağrı cihazı, telsiz, fotoğraf makinesi, cep bilgisayarı, saat, sözlük işlevi olan elektronik aygıt, hesap makinesi gibi her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlar, silah ve benzeri teçhizat; kalem, silgi, kalemtıraş, müsvedde kağıdı, defter, kitap, sözlük, pergel, açıölçer, cetvel gibi araçlar yasak olduğu için adaylarda bu araç gereçler bulunup bulunmadığı kontrol edildi. Ancak geçen yıldan farklı olarak bu sene ÖSYM, alyansı olan adayların sınava girmelerine izin verdi.

Sınav salonlarına 2014-YGS Sınav Giriş Belgeleri ile nüfus cüzdanları kontrol edilerek alınan adaylar, sıra numaralarının bulunduğu yerlere oturtuldu.

Adaylara, daha sonra adayın fotoğrafı, T.C. Kimlik Numarası, adı ve soyadı bulunan cevap kağıtları ile içinde kalem, silgi, şeker ve peçete bulunan kutular dağıtıldı.

Salondaki görevliler de ilk iş olarak adayların tek tek kimlik kontrollerini yaptı. Kimlik kontrolleri ve yerleştirme işlemlerinin ardından salon başkanı sınavda uyulacak kuralları adaylara hatırlattı.

2014 YGS Soru Çözümleri İçin Tıklayın

Kategori: Yaşam

90 Yorum Yapılmış.

 1. cem diyor ki:

  soruyu hazırlayanlarda insaf hiçmi yokya insan biraz düşünürya bu kadarda olmazki türkce harab ediyo insanı

 2. berna diyor ki:

  slm trabzonlular ne yaptınız ygs de ;)

 3. Neslihan diyor ki:

  Arkadaşlar ben sözelciyim ve sadece coğrafya zordu.türkçeyi 50 dakikada bitirdim.ve sadece 2 yanlışım vardı. Tarih süperdi .felsefe idare eder .matematik zordu.

 4. tesellim diyor ki:

  vallaha sizin adınıza üzüldüm millet:)hem dersanelere git essek ler gibi çalış türkçe zmnını ayır ama hiç alakasız sorularla karşılaş.skandal:D:D sizin adınıza üzüldm arkedeşler:P:P bnm sınavda kötüydü ama tek tesellim türkçeye hiç çalışmadıgım ve dershaneye gitmediğim halde türkçeyi 4 yanlışla yarım saatte bitirebilmem ve türkçeyle size fark atacak olmam.çok çakalım:P

 5. bücür cadi diyor ki:

  o değilde bu sene sosyali full çektiğmden o kdr emindimki doğru zandıgım sorular hepsi yanlış çıktı sıfır net ona şoke oldum:d

 6. battım.. diyor ki:

  türkçe uzundu ama dikkat ettiysenz sorular çok basitti ama türkçeyi yapiym derkn derken daha sabah erken:D

 7. ahmet diyor ki:

  o neydi ya 2 saat sütdü türkçe paragraf deil maşallah roman roman

 8. ece diyor ki:

  ösym sesimizi duyun bize cevap vrin

 9. edanur diyor ki:

  galatasaray biliyorum şampiyonsun

 10. yusuf diyor ki:

  turkçe ve matemetik çok zordu::(:(

 11. Gizem ULUKAN diyor ki:

  ŞU KADARINI SÖYLEYECEĞİM BEN. LÜTFEN BİR DAHA SINAV KALEMLERİ ÇÜRÜK OLMASIN.ONLARI AÇMAK BİLE SÜRE KAYBI ZATEN.BİRÇOK KİŞİ BUNDAN ŞİKAYETÇİ.İKİNCİSİ, ACABA BU SINAV SORULARINI HAZIRLAYANLAR, HİÇ Mİ ADAYLARI DÜŞÜNMÜYORLAR.BEN O KADAR SORU ÇÖZEYİM, TARİH OLSUN, COĞRAFYA OLSUN, TÜRKÇE OLSUN.İLGİ ALANIM OLMASINA RAĞMEN, TÜRKÇEDE ÇOK BEYNİM YORULDU. YOĞUNLUK FAZLAYDI. VE İLK DEFA SIKILDIM. COĞRAFYAYA SÖYLEYECEK LAF BULAMIYORUM ZATEN. BİR TARİH GÜZEL HAZIRLANMIŞTI ALLAH İÇİN BU SINAVDA….

 12. ösymnin diyor ki:

  böyle sınav mı olur ya sınav stresi bi yandan sorular bi yandan dalga mı geçiyolar hiç komik değil

 13. ebubekir diyor ki:

  sınav çok zordu…… puanlar düşer mi????

 14. sınavzede diyor ki:

  türkçe türkçe türkçe yaaa….neden hep terssizdir anlamamışımdır hep Allah aşkına şu paragrafların anafikri sorulmaz mı ya sen paragraftan çıkarılana baksana napacaksın çıkarılamayanı,varılamayanı???????????

 15. GENÇLERİN ATATÜRKE HİTABI diyor ki:

  ATAM SEN VAROL SEN OLMASAN SONUMUZ HARAP…

 16. serdal diyor ki:

  merhaba arkadaşlar biz dersanede 1 sene boyunca türkçe için konuşuyorum hiç soru çıkmayan konulara çalışmışız zoruma giden aq sınav için gece gündüz çalıştıgım gereksiz konular zoruma gidiyor

 17. sıla diyor ki:

  sınava girdim ama cevap kağıdına sadece nokta koydum okunur mu acaba okunmazmı bilgisi olanlarcvp yazsınlar lütfen

  • fatmanur diyor ki:

   malesef okunmaz canım hocalar bile sınavda hep sölediler belirgin olsun iyi karalayın die

 18. i p e k diyor ki:

  bu 2. yılım geçen sene türkçe oyalamıştı matematiğim ii olmasına rağmen yetişememiştim.bu sene dha da zorlu türkçe sorularıydı..paragrafı uzatmak adına kelime oyunu boldu bence.. acaba hazırlayanlar bunu o sürede oturtup çözdürsek ne kadar başarılı olurlar oda malum..kimse kimseyi düşünmüyor.başarısızlık istiyolar.ama istedikleri de olcak snrm.ama genel itibariyle herkesin türkçesi böyle olursa okul puanlarında bi düşüş olması kaçınılmaz olucaktır.

 19. eda diyor ki:

  girmedim ama girenler pek memnun değil=)))))

  • muhammet diyor ki:

   sen kafanı takma girenlere onlar çok memnunlar sen girdikleri kişileri düşün onlarda o kadar memnunlarmı şahsen ben değilim.

 20. ibrahim diyor ki:

  wula ösym ne keder kolay sorsz ele..

 21. RENAS diyor ki:

  herkes dilediğini sölesin sonuçlar açıklandığın da görecez herkesi:)

 22. haşem diyor ki:

  işte öğrencinin halinden bu kadar anlıyonuz ne diyim yani ne desem boşşşş.. sınıfta 1 kişi resmen kriz geçir di ne gerek var dı buna yani..

 23. RENAS diyor ki:

  ya türkçe baya zamn aldı ve kafa karıştırıcıydı…ben bu soruları hazırlayanın varya

 24. ibrahim diyor ki:

  o tarihöğretmeninin annesi iyi tanıyor beni soruları hazırlayan bütün öğretmenlerin annelerinin her yerinden öpüyorum

 25. ibrahim diyor ki:

  sizin hazırlayacağınız sorununda sizinde ananızı avradınızı sikeyim ta

 26. ygs maduru... diyor ki:

  neydi bu türkçe ya…1 buçuk saatim gitti.türkçeyle kafayı yedim yaa..o ne öyle lütfen ösym lütfen şu soruları kısa sor ya ne bu zaman gidiyor ama türkçenin sonu gelmiyor…1 buçuk saat geçti nihayet türkçe biittiii…ama diğer sorular geride 3 bölüm daha var ama toplam 120 soru kaldı offf ya ne bu…offff ösym offffffffffff allah seni kahretsinnnnn

 27. mahsum diyor ki:

  ösym nin………………………………………………………………………………………

 28. fenerbahçeli diyor ki:

  slm arkadaşlar :)

 29. Adınız ... diyor ki:

  slm arkadaşlar özellikle galatasaraylı :)

 30. hasan diyor ki:

  ya bence türkçesi okadarda zor deildi sözel ise çok basitti matematikte iyiydi ewn zoru geometriydi

 31. gülsüm diyor ki:

  slm arkadaşlar sınav nasıl geçti diye sormacağım. nasıl geçtiğini yorumlardan tahmin edebiliyorum. hepinize geçmiş olsun.

 32. zeliha diyor ki:

  çok kötüydü sınav :(

 33. tuba diyor ki:

  türkçee çokk zordu ilkk onunlaa başlayınca moralimm bozulduu diğer bölümlerii doğru düzgünn yapamadımm sosyale süre yetişmedii zatenn.. ikncii sınav için ümidimm yıkıldıı yaa…

 34. zeliha diyor ki:

  bence hep birlikte intihar edelim bizden istedikleri üni. öğrencisi değilde ölmemizi istiyolar

 35. zeliha diyor ki:

  ya inanmıyorum ya bu ösym ne yapmaya çalışıyo kafayı yemiş ya adamı intihara sürüklerler anca… türkçeye 1 saatten fazla zamanım gitti ya berbattı sınav kimse kolay demesin hiç inandırıcı değil kolay filanda değildi uydurmayın lütfen..dershanede gördüğüm konularla hiç bi alakası yoktu saçma sorular hazırlamışlar ortalığı karıştırmışlar anca kalemler bile iğrençti silgi hiç silmiyodu vermeseler bundan iyiydi herşey iğrençti..fen bile neydi yaa iğrençti sorular bide kolay dediler dershanedeki denemelerimi öpüp başıma koyuyorum ya..ÖSYM SENİ ALLAHA HAVALE EDİYORUM..

 36. abc diyor ki:

  yorum böle yapılır :)

 37. marazzz diyor ki:

  ben boyle osym nin….

 38. melik diyor ki:

  türkçe yüzünden sınav berbat geçti bu kadar parağraf olur mu

 39. talha diyor ki:

  ben en çok türkçede zorlandım paragaf soruları zor

 40. adem diyor ki:

  bu sınav hakkında birşeyler
  söylemek isterdim ama berbat bir
  sınavdı barajı aşsam diye allaha dua ediyorum

 41. emine diyor ki:

  sınav çok zordu türçede zorlandım zaten morolim altüst olmuş diğerlerini nasıl yaptımi bilmiyorum.. çok sağolun kesin emeğimizin karşılığını alırız bu sorularda…

 42. hacer diyor ki:

  nasıl oyalacaklarni bilememişler yarm saatten fzla gitti türkceye öbürlrne süre zar zor yetti..zaten snv stresnden bz öğrencileri bitirdi..

 43. mavii diyor ki:

  arkadaşlar ben bu yıl 2.kez girdim sınava geçen yıl matematik yüzünden mağdur oldum ve çok düşük bir puan aldım.o moral bozukluğuyla lysye doğru düzgün çalışamadım ve hiç iyi olmadı o yüzden lysye yüklenin bundan sonra konsantre olun lysnin %60ı etkili olacak sonuçta hiçbir şey bitmiş değil üzülmeyin

 44. SEDA diyor ki:

  zordu yaa.parçalar çok uzundu zaman yetmedi…

 45. Atatürk diyor ki:

  Bunu bu öğrenciler yapmayacaktıniz . Geleceğimiz sönüyor kemiklerim sızladılan

 46. Rıdvan diyor ki:

  Arkadaş bu kadar uzun paragraf sorusu olmaz ya bence hiç kimse türkçeyı 1:30 te btremştir

 47. abdurrahamn diyor ki:

  miiletin sınavı ii geçmed

 48. adem diyor ki:

  sayın arkadaşlarım ygs hakkında konuşmak istemiyorum.

 49. ygs diyor ki:

  kolaydı diyen arkadas tıpı tutturuyon mu

 50. mehmet diyor ki:

  bu ne ya romanmı yazmışlar sorumu hazırlamışlar bu soruları hazırlayanlar 160 dakikada yazdıklarını kendileri okuyabilirlermi bu ne bukadarda olmaz.

 51. Emre diyor ki:

  Sınavın basitliğiyle alakalı sıkıntı kimsede olmamıştır Türkçeyi hızlı çözen çok avantajlı durumdaydı bu kadar uzun paragraflı olmamalıydı

 52. ishak diyor ki:

  yaw sınaw basttı calısan her turlu yapardı bazı kazık soruları wardı ama genede basitti Allah razı olsn ..

 53. ömür diyor ki:

  bu nası bi sınavdı ya ben çok zorlandım açıkcası çalışmıştım ama çok zorlandım özellikle türkçe

 54. Adınız ... diyor ki:

  bu ne yaaaaaaaaa bütün moralim alt üst oldu hepsini batırdım türkçeyi çıkaranın türkçe yüzünden matemartiği fiziği kimyayı da batırdımmmmmm . :((( kopya çekenler oldu yaaa kimileri hoca ayarlamıştııııııı bu kadar pisliklerrr parası olan okuyooooo olmayan sürünüyor..

 55. Mehmet Siraç diyor ki:

  Cevapları verin de hesapliyim bakim Tıp gelecek mi? :)

 56. didem diyor ki:

  bu ne ya taş olsak çatlamıştıkk

 57. SıkıLdım artık diyor ki:

  hadi artık ya kaç netimiz var bakalım ztn kzaık qibi sorular sordunuz !

 58. büşra diyor ki:

  ne zaman yayınlancaak ????

 59. Onur diyor ki:

  hadi artık ya


Mersin 2013-2014 |

Copyright © 2012 Bilgi Zamanı
sitemap Reklam Gizlilik Politikası